Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - La Roche Posay EFF alpha - czy ktoś używał ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-02-08, 19:28   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: La Roche Posay EFF alpha - czy ktoś używał ?

Krem Effalpha La Roche-Posay zawiera 10% kwasu glikolowego czyli kwas AHA, z tego co jest mi wiadome, to krem ten jest wycofywany, na jego miejsce wszedł na rynek krem o nazwie Effaclare K, który zawiera kwas salicylowy BHA. Prawdopodobnie wersja z kwasami AHA ma być wycofana, gdyż były osoby które krem ten zbyt podrażniał. Kwasy BHA działają łągodniej , są też stosowane w niższych stężeniach, poza tym w przypadku cery trądzikowej z zanieczyszczonymi porami skóry kwas BHA jest bardziej polecany, gdyż w odróżnieniu od kwasów AHA nie tylko delikatnie złuszcza naskórek, ale ma również zdolnośćdo wnikania wgłąb porów skóry i przyczynai się do ich oczyszczenia ( sprawdziłam do osobiście na sobie:[img]icons/icon7.gif[/img] Ja bym polecała stosować ten krem na noc, na całą twarz, na suche partie twarzy dodatkowo nalezy nakładać krem tyou nawilżającego czy odzywczego w zależności od satnu skóry, jeśli chcesz Effaclare stosować też na dzień to tylko w połączeniu z filtrami UVA/UVB. Krem ten rzeczywiście nie powoduje wysuszenia skóry i jest chyba obecnie jednym z najlepszych ogólnie dostępnych na naszym rynku preparatów z kwasem BHA .
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując