Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - tipsy - czy można samemu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-28, 14:07   #7
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: tipsy - czy można samemu?

Hello,

Na Allegro widziałam kursy nakładania tipsów, żelu i akrylu. Nie kupowałam, więc nie wiem czy warto, ale wydatek kilku złotych to nieduża inwestycja
Ja sama sobie robię akryle. Co prawda od wielu lat, wiec mam wprawę, ale jeszcze żadna profesjonalistka nie zrobiła mi paznokci lepiej ode mnie, zawsze później poprawiam
O jedwabiu nic nie wiem, więc nie pomogę. Mam tylko ogólną radę - żeby robić pazurki samemu trzeba mieć zdolności manualne, wtedy wystarczy kilka razy przyjrzec się jak to robi manikiurzystka i zacząć próbować. Trzeba być cierpliwym, zanim nabierze się wprawy proces robienia pazurków może trwać bardzo długo ( moje pierwsze 3 h )
Z drugiej strony trzeba posiadać wiedzę z zakresu budowy paznokcia, higieny pracy etc - tego najlepiej dowiedzieć się na kursie.

I info dla wątpiących - mam akryle od 8 lat. Przez ten czas żadnych ponurych przygód w rodzaju infekcji, problemów, zielonych paznokci itp. Paznokieć pod masą akrylową jest na pewno cieńszy i słabszy, ale zawsze uważnie obserwuję odrosty i są one zdrowe i normalne. Bardzo duża wagę przykładam do staranności robienia akryli i higieny i dezynfekcji.

Myślę, że wiele problemów z tipsami i przedłużaniem paznokci bierze sie z niefachowości osób je robiących.
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując