Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-06-24, 10:08   #10
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Red face Oczy Plaskie

OCZY PLASKIE

Jak sama nazwa wskazuje (oj, co ja tak z tym "jak sama nazwa wskazuje?" ) oczy plaskie sa plaskie. Maslo maslane, hehe. No nic, juz tlumacze jak moge.
Czyli patrac z boku (znowu!) na takie oko ruchoma powieka jest niewidoczna, "zlewa sie" z ta czescia pod lukiem brwiowym. Moze to byc tez okreslane (jak to niedawno Sam okreslila ) "ciezka powieka", bo ta powieka jest wlasnie taka przytlaczajaca (a o ci dopiero!), ale nie mylic prosze z opadajaca, to inna zaraza bedzie!
We wloskim taka powieke okresla sie tez slowem "gonfia" - spuchnieta jakby.
Oko z taka powieka malujemy tak by te jej ciezkosc, "opuchlizne" przykryc optycznie ciemniejszym cieniem.
Oko to wedlug mnie mozna pomalowac na dwa sposoby:
1. CALA powieke cieniujemy w gore ciemniejszym od skory cieniem, bo i tak przy otwartych oczach ruchoma powieka jest niewidoczna (wiec po co sie wysilac ).
2. Robimy klasycznego banana - a nuz, ktos zauwazy jasniejszy cien, gdy przymkniemy oko?
Majac zawsze na wzgledzie odpowienie PRZYKRYCIE tej wystajacej, ciezkiej, spuchnietej powieki - patrz zdjecie gdzie oko pokazane jest z rzutu bocznego, strzalka pokazuje, ktory punkt powieki ma byc dokladnie przykryty ciemniejszym cieniem.
Ja mam takie oczy z cecha ciezkiej powieki, plaskawe, ale nie klasycznie, nie do konca. Badz, co badz wkleje Wam moje oko jako przyklad.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując