Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - trądzik dla dorosłych???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-06-02, 18:05   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: trądzik dla dorosłych???

Dziewczyny, do dermatologa i do gina, biegusiem!!! Pierwszy zapisze Wam antybiotyk, który pomoże doraźnie, a od drugiego żądajcie przeprowadzenia badań poziomu hormonów - tu może być przyczyna!
Poza tym kilka podstawowych przykazań od weteranki :
- do mycia tylko delikatne produkty do cery wrażliwej, alergicznej;
- do smarowania podobnie;
- wyrzućcie wszystkie żrące antytrądzikowe specyfiki, dobre może dla nastolatek (choć nie wiem czy dla kogokolwiek dobre);
- w miarę możliwoście ogranicznie w ogóle kosmetyki do minimum (mowa głównie o makijażu) i do tych naprawdę delikatnych, aż do czasu wizyty u lekarza;
- w miarę możliwości uhiegienicznijcie tryb życia (wiem, wiem... ), tzn. więcej snu, więcej warzyw i ryb, mniej alku, mniej stresu, etc., same banały - samo w sobie nie uleczy, ale pomoże nie pogarszać sprawy;
- przyglądajcie się bacznie składowi kosmetyków (kremów, podkładów) pod kątem (nie)komedogenności;
- na dzień zawsze soldny bloker (LPR ma teraz Antheliosa 60+ w formie białej wody, doskonały dla cer tłustych i problemowych)!!! Inaczej porobią Wam się przebarwienia po tych pryszczach, a to dopiero jest problem i wydatki - wiem to lepiej niż bym chciała...
- głębokiego pryszcza można potraktować Amolem: przyłożyć nasączony patyczek kosmetyczny i trzymać kilka minut, mnie zawsze pomaga; potem sudocrem i luli
Powodzenia, pamiętajcie o lekarzach!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując