Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-11-22, 02:50   #1
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440

Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY


Wlasnie przypdkiem ogladnelam w TV jak wyglada takie wyciecie znamienia... Przyznam ze jestem lekko przerazona. Kobieta miala "pieprzyk" wielkosci najwyzej 0,3- cm a zeszyta rana - kreska miala dlugosc co najmniej 3cm. W tym dokumencie lekarz wycinal zmiane do badania histopatologicznego - podejrzewal czerniaka i powiedzial ze od wynikow badan zalezy czy bedzie wycinal jeszcze wiecej tkanki. Ja mam do usuniecia 5 znamion - 4 z powodow kosmetycznych (szybko sie powiekszaja i lekarz powiedzial ze lepiej teraz niz ja beda wieksze) i jedno "na wszelki wypadek" - prawdopodobnie nic groznego ale lepiej sprawdzic. I teraz moje pytanie. Czy te znamiona ktore okreslono jako defekt kosmetyczny beda wycinane z duzym marginesem? Dwa sa na twarzy i to w miejscu gdzie nie da sie ukryc blizn w zadnych zmarszczkach czy zalamaniach skory
wiec oczywiscie zalezy mi na tym aby byly jak najmniej widoczne (oczywiscie zdaje sobie sprawe ze blizna bedzie bo cudow nie ma ale czy to beda bardzo dlugie "kreski"?) Czy takie blizny sa wypukle? Maja inny kolor? Czy zaklada sie na rane takie szwy po ktorych zostaja "kropki" w miejscu gdzie byla nitka? Mialam kilka razy zszywane rany "kuchenne" i kropki po szwach byly widoczne. Rane po cieciu cesarskim lekarz jakos "posklejal" i pospinal spinaczami - jest bardzo malo widoczna (po 3 latach).
Zanudzani przeze mnie problemem blizn na twarzy lekarze (roznych specjalnosci) mowia ze beda one malenkie i prawie niewidoczne, ale to co zobaczylam na filmie troszke mnie wystraszylo:-( Na zabieg jestem zdecydowana, ale caly czas mysle jak to bedzie potem wygladalo. Czy na twarzy tez nosi sie opatrunki, takie plastry? Jak dlugo? Po jakim czasie od zabiegu mozna nakladac podklad? Czy te ranki sie beda goily tak szybko jak zwykle skaleczenia? Sa jakies masci na przyspieszenie gojenia? A jaka jest najlepsza na zmniejszenie blizn? W ogole nie biore pod uwage wycinania laserem wiec bedzie to skalpel... Czy moglby pan doktor polecic jakiegos specjaliste z Krakowa? Jedni polecaja dermatologow, inni zwyklych chirurgow a jeszcze inni nawet anestezjiologow lub laryngologow - chyba najwieksze zaufanie mialabym do chirurga plastyka... Czy tak naprawde najwieksze znaczenie ma specjalizacja czy nie jest to istotne biorac pod uwage doswiadczenie lekarza? Skad sie biora tak ogromnie roznice w cenie "od punktu"? W Krakowie wahaja sie od 150-500zl (a jeszcze nie odwiedzilam zadnego profesora ) Nie mam co prawda zamiaru oszczedzac na tym zabiegu ale nie chce tez placic za lokalizacje kliniki
Czy moglby pan na tak chaotycznie postawione pytania odpowiedziec jakos przejrzyscie?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując