Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 13:23   #72
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

Ewuska, wydaje mi się, że Twój problem wcale nie jest taki odosobniony oraz że warto dalej szukać dobrego lekarza. Piszesz, że nie spotkałaś nikogo, kto co noc nakłada na twarz antytrądzikowe mazidła. Otóz gdybyś mnie spotkała, jak miałam lat 18-25, to właśnie byłam taką osobą. Bezustannie czymś się smarowałam, a to antybiotykami, a to nadtlenkiem benzoilu, a to kwasami, a to czymś jeszcze. I powiem Ci, że dopiero piąty czy szósty z kolei dermatolog zauważył, że oprócz koszmarnego trądziku moja skóra ma jeszcze ewidentną tendencję do problemów naczynkowych, przepisał tabletki typu Venescin i zakazał opalania.
Niezależnie od tego, smarowanie się codziennie akurat brevoxylem czy czymkolwiek zawierającym nadtlenek benzoilu to nie jest najlepszy pomysł To jest substancja silnie antybakteryjna, ale jednocześnie niszcząca dla skóry, wysuszająca. To może być powodem tego intensywnego przetłuszczenia - im skórę bardziej wysuszasz i maltretujesz, tym bardziej ona histeryzuje i zalewa się tłuszczem. Przy okazji nie dostarczasz jej nic, co by stanowiło ochronę, wzmacniało naczynia, zapobiegało czerwienieniu.
Jeżeli nie masz ropnego trądziku, tylko zaskórniki i problem z zaczerwienieniem, to na pewno da sie coś zrobić.
A może Ty masz łojotokowe zapalenie skóry? Czegoś takiego Ci dermatolog nie zdiagnozował? Objawy są takie, że skóra jest tłusta, lecz jednocześnie się łuszczy i jest czerwona.
Napisz, czego używałaś dotąd i czego teraz używasz poza tym brevoxylem. Na zaskórniki nie ma nic lepszego, niż kwasy BHA i retinoidy. Akurat Diacneal np. jest niedobry dla wrażliwej, łatwo czerwieniącej się skóry, bo ma kwas glikolowy i u mnóstwa osób powoduje efekt "buraka". Jeśli Effaclar jest za słaby, można spróbowac własnoręcznie robionych toników z kwasem salicylowym, tonik z kwasem migdałowym pięknie reguluje przetłuszczanie, z kolei na czerwoną gębę jest trochę lekkich, niezatykających preparatów, np. w żelach.
A retinoidów używałaś? (poza Diacnealem, pytam raczej o takie na receptę, Atrederm, Zorac, Isotrex, Retin A)
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora