Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawilżanie cery przetłuszczającej się
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-05-29, 08:29   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nawilżanie cery

Wydaje mi się, że nawilżanie jest ważne. Mam sama cerę skomplikowaną: mieszano-trądzikowo-odwodnioną. Odwodnienie spowodowane jest przez wysuszające kosmetyki (alkohol, glinka zielona, kwas salicylowy - nie stosowałam dotąd leków przeciwtrądzikowych). Po prostu w pewnym momencie okazało się, że moja dotąd gładka i nawilżona cera zaczyna się ściągać i "schodzić". Sądzę więc, że nawet jeśli teraz nie czujesz konieczności nawilżania, warto w nie zainwestować z myślą o przyszłości.

Dobry krem nie będzie obciążał skóry, zatykał porów i nasilał trądziku. Przede wszystkim musi być beztłuszczowy. Myślę, że będzie Ci odpowiadał Synergie Fresh (wersja zielona), bo jest bardzo lekki (konsystencja żelu), błyskawicznie się wchłania, wygładza i nawilża skórę (efekt "skórki brzoskwini" w dotyku), nie zostawia praktycznie żadnej wyczuwalnej warstwy, pachnie obłędnie jabłkami i winogronami, a do tego jest niedrogi. Inny krem, jaki wypróbowałam i mogę polecić do cery tłustej to Hydrance Legere firmy Avene (z apteki). Ma konsystencję wodno-żelową (zawiera naprawdę dużo wody termalnej). Po nałożeniu jest tak samo lekki i niewyczuwalny, ale efekt nawilżenia i wygładzenia jest znacznie trwalszy (i krem kosztuje więcej: ok. 50-60 zł). Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując