Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-13, 08:49   #169
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez MiLqa Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystko... i nie wiem nic. Bez waszej pomocy nie dam rady.

Chciałabym zakupić filtr mineralny z wysokim SPF. Nie chce, żeby coś przenikało mi przez skórę, a po tekstach dotyczacych raka, już w ogóle nie chce myślec o filtrach chemicznych. Wczesniej używałam Solecrinu SPF50, teraz pora na coś innego. Nie obchodzi mnie czy bedzie bielić, czy nie. Mogę się świecić.
Mój jedyny warunek to ochrona przez słońcem i minerały.

Z tego co udało mi sie wychwycic dość dobrze piszecie o Laverze.
Proszę, napiszcie co powinnam kupić
żaden krem z filtrem nie chroni skóry w 100 % przed promieniowaniem UV. filtry mineralne dodatkowo mają dużo niższy niż chemiczne współczynnik ochrony przed UVA. co do raka wywoływanego przez filtry chemiczne - to bardzo kontrowersyjna hipoteza, badania na podstawie których ja wysnuto też sa moim zdaniem kontrowersyjne (przeprowadzano je na szczurach, którym podawano te substancje doustnie a ludzie o ile mi wiadomo nie jedzą kremów z filtrem). ja nie mam wyboru - z powodów zdrowotnych muszę stosować również i te chemiczne. nie popadajmy w paranoję - jesteśmy otoczeni wieloma substancjami które mogą być potencjalnymi kancerogenami - od jedzenia zaczynając, kończąc na powietrzu, którym oddychamy.
co do filtra mineralnego - również skłaniam się ku białej avence
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując