Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-08-23, 09:00   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Ja na ten temat mam bardzo tradycyjne podejście. Oczywiscie to sporo zalezy od firmy do jakiej sie starasz, ale z mojego punktu widzenia zaden z tych strojów sie nie nadaje.

Strój powinien być zarówno skromny jak i elegancki. Niezaleznie od pogody, pory dnia, pory roku powinien być to kostium - koniecznie bluzka z kołnierzykiem, zakiet najlepiej w klasycznym kroju, spodnie lub spódnica. Jezeli spodnie to o klasycznym kroju, jezeli spódnica to najlepiej o długości do kolan - na pewno nie może być za krótka. Rajstopy niezależnie od tego czy jest upał. Buty pełne, ew. odsłonięta może być pięta. Kolory stonowane - najbezpieczniejszy jest szary, zgaszona zieleń, granat, spokojny niebieski, brąz, beż. Raczej należy unikać białego i czarnego - gdyż te kolory są zarezerwowane na wieczór lub specjalne okazje. Właściwie to wszystkie spokojne i niekrzykliwe kolory mogą być.
Fryzura bardzo starannie ułożona, jezeli masz długie włosy to spięte, jeżeli krótkie to wymodelowane. Jakakolwiek estrawagancje zostaw na weekend. Makijaz delikatny w stonowanych kolorach - taki, ktory podkresla urode, ale go raczej nie widac. Paznokcie starannie wypielegnowane, jezeli pomalowane to na naturalny kolor, raczej niezbyt długie - dosc niezlym pomyslem jest tu french.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując