Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmarszczkom- od młodości NIE !!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-05, 12:58   #133
sammsara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 21
Dot.: Zmarszczkom- od młodości NIE !!!

moze krótkie wyjasnienie....mój post głównie miał na celu podkreślenie faktu, że smarowanie się juvitem nie wiele daje. Zamieszcze tutaj cytat, który wudaje mi się już wiele tłumaczy
"Ponieważ ustabilizowanie witaminy C w celach kosmetycznych wymaga zastosowania zaawansowanych technologii, zwłaszcza w przypadku kwasu L-askorbinowego, dlatego też ma to wpływ na koszty takiego preparatu. Podczas zakupu kosmetyku z witaminą C warto więc najpierw zwrócić uwagę na informacje na temat formy witaminy C zastosowanej w kremie, jej stężenia. Jeśli krem zawiera nieustabilizowaną formę tej witaminy czyli nie chroniony kwas askorbinowy (ascorbic acid), to po pierwsze już podczas pierwszych aplikacji kremu witamina ta prawdopodobnie ulegnie utlenieniu i rozkładowi zanim jeszcze uda się jej pokonać barierę naskórka, a poza tym po niedługim czasie stosowania takiego kremu, w wyniku codziennego kontaktu ze światłem i powietrzem podczas otwierania słoiczka, całkowita zawartość kwasu askorbinowego w kremie straci swą aktywność witaminową. Ta sama witamina w technologicznie zaawansowanym preparacie, w postaci pochodnych lub zamknięta w nośnikach, będzie chroniona przed rozkładem, dzięki temu dotrze do głębszych warstw skóry i będzie tam skutecznie działać. Jeśli chcemy zaaplikować naszej skórze kurację witaminową, szukajmy lepiej preparatów w postaci masek, kremów czy serum. Są one znacznie skuteczniejsze niż np. preparaty do mycia, ponieważ czas kontaktu takiego preparatu ze skórą jest zbyt krótki, aby witaminy zadziałały, nawet jeśli występują one w dużych stężeniach. Poza tym nie bójmy się przedawkowania podczas długotrwałego stosowania kremów z witaminą C, nie jest to raczej możliwe tym bardziej, że zwykle pozyskiwana jest ona ze źródeł naturalnych głównie owoców.

Poza tym źle zostałą zrozumiana moja forma wypowiedzi na temat cen kosmetyków, nie napisałam nigdzie, że drogie jest lepsze, więc prosze nie uzurpowac sobie praw do zmieniania mojej wypowiedzi. Każdy stosuje to co lubi i na co go stać, powtarzam tylko że stosowanie preparatu, który już w etapie smarowania się utlenia nie ma sensu.
Składy kosmetyków czytam bardzo dokładnie ponieważ nie jest akutat to dla mnie czarna magią. Nie będę natomiast otwierac kolejnego watku pt droższe lepsze itd. Każdy moze przecież przemyśleć sprawę dlaczego np szampon z zawartością ceramidów w markecie kosztuje 12 zł a profesjonalny 80.
sammsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując