Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - emigrancki los;)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 19:08   #24
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: emigrancki los;)

Oj odradzam Kali, wiecie, mój TZ zarabia ponad 2500$ ale w porpownaniu do innych stanów to tak jak 1000$. Mieszkanie kosztuke 925$ i zgadnijcie ile salownów mam: 1 sypialnie,aaawww! A i wytrzymac z upalem da sie tylko nad morzem, tak gdzie drogo jak cholera. Musimy sie liczyc z kazdym centem Ta jego wyplata wydaje nie jak majatek, ale nic nie zostaje, same rachunki i ubezpieczenia.
No nie moge. Wszedzie brakuje kasy, boze, jeszcze teraz, póki siedze w niemczech, musze latac po wszystkich lekazach bo tu tylko 10 euro na kwartal jezeli idziesz do lekaza i to tylko raz placisz (no i karta ubezpieczeniowa 20 euro na miesiac). Ja tu musze wszystko zrobic, szczepenie, kontrole u dentysty, 5 paczek tabletek anty... A worki na smieci to $10!!!
Ja tez chce nad plaze, ale tam jeszcze drozej, my mieszkamy w bardzo bezpiecznym miescie, dlatego tak drogo, no i kazdy budynek z apartamentami ma swimming pool i exercise room, ale po co mi to? Zeby oblesny sasiad wyszedl na balkon z piwkiem i mnie obserwowal przy plywaniu?
TZ musi jeszcze 5 lat zostac w Kali i wtedy planujemy Maine. Kocham domy wiktorianskie. W prawdze wole morze od lasu ale nas chyba nigdy nie bedzie na to stac, taki dom z tarasem i 2 metrami do plazy to kosztuje z milionik.
Nieraz zastanawiam sie czy nas stac bedzie na dzieci, chcialam 3 ale moze bedziemy mieli tylko 1 albo zadne
Pokaze Wam mój wymarzony dom, taki planuje albo kupic albo wybudowac, jak dobrze pójdzie, jednak wydaje mi sie ze to tylko marzenia....

Ps: Mój TZ tez planuje zakup Trucka, blaganie i modlenie nic nie daje, wie ze pali paliwo ale kazdy w Kali jezdzi Truckami, ja ich nie lubie, a on jeszcze mi mówi, ze nie bedzie "tylko jezdzil", nie on chce "Rockclimbing" i "desert/dirt - cośtam" (< to jezdzenie po pustyni i rozwalanie samochodu) i chyba potem ta cala uzbierana kasa pójdzie na naprawe auta/ trucka

Fotka : Truck, jaki mój TZ chce (wedlug mnie strata kasa ) no i tak to w Kalifornii wyglada, tam normalnych babek prawie nie ma, wszystkie warjuja za tymi samchodami, i o czym z taka porozmawiac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 132-75 vitorian house 1.jpg (33,8 KB, 339 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Brent's%20Truck%20on%20exit.jpg (50,2 KB, 224 załadowań)
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora