Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-25, 11:43   #797
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
ja mam takie pytanko na temat glikolu propylenowego. juz sie w tym wszystkim gubie
tutaj na forum dowiedzialam sie ze jest niedobry dla naczynek( ale dlaczego wlasciwie?? a teraz przeczytalam sobie artukul na wizazu o konserwantach i tam znalazlam informacje ze glikol propyleonyw w malym stezeniu pelni role nawilzacza a powyzej 30 % zabezpiecza kosmetyk pod wzgledem mikrobiologicznym i przez to moze wplywac a mniejsza ilosc konserwantow zastosowanych w kremie.
no i teraz pytanie unikac tego skladnika czy nie?? ja mam cere naczynkowa wiec staram sie unikac tego skladnika ale teraz to juz sama nie wiem
Owszem propylene glycol jest ogolnie nieszkodliwy ALE zwieksza penetracje skladnikow aktywnych i glownie z tego powodu czesto wymienia sie go jako zakazanego przy cerze naczynkowej oraz wrazliwej bo moze przyczyniac sie do podraznien cery naczynkowej.
Z drugiej strony jezeli Twoja cera dobrze toleruje ten skladnik to nie musisz go unikac jednak wiekszosc naczynkowcow i wrazliwcow narzeka na propylene glycol-poza tym duzo zalezy jakie skladniki sa laczone z nim.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora