Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Właściwe czesanie włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-28, 21:17   #24
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
zgadza się, jak zwał tak zwał. tylko jeżeli ktoś ma na prawde duży problem z owym sebum, to unikanie rozprowadzania go może okazać się zbawienne w skutkach. włosy chociaż na troszkę dłużej pozostają swieże. nie twierdz, że nie należy tego robić w ogóle, ale wtedy gdy zależy nam na pięknej fryzurce na dłuższą "chwilę".
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Nawet logicznie rzecz biorąc to nie ma to za bardzo sensu. Bo jeśli nie rozprowadzasz go po włosach, to znaczy ze zostawiasz tam gdzie jest, u nasady i w takiej sytuacji masz smażalnie na słowie i suszę fizjologiczną na końcach. Jaki w tym cel?
Do tego sebum powrócę za chwilę a teraz odnośnie szczotkowania. Jestem zwolenniczką szczotek z naturalnego włosia (szczecina dzika) bo naprawdę nie zrywają tak włosów jak syntetyczne. MIałam kiedyś taką jak w linku podanym przez esfirę ale była jakaś taka drętwa. Poźniej kupiłam inną, firmy nie pamiętam, i było dużo lepiej. Naprawdę da się tym rozczesać włosy i zapewne połowie darować życie Później odkryłam jeszcze inną wersję szczotki, mianowicie z naturalnego włosia z takimi bolczykami plastikowymi w środku kępki ze szczeciny, profesjonalnie nazywa się to "rozplątywacz" i z tej szczotki już nigdy nie zrezygnuję. Po prostu rewelacja. Nie rwie a rozczesuje (a ja mam kudły po doooope także jak moje rozczesuje to już jest rewelka)

I jeszcze kilka rad odnośnie czesania:
- nigdy na mokro (jak już to tylko palcami)
- przed przytąpieniem do czesania szczotką należy "rozbić" bardziej splątane włosy (dredziki) palcami
- czesać od końcówek, dopiero później na całej długości (ale to raczej dość oczywiste)
- na koniec (już ktoś o tym pisał) pochylić głowkę i szczotkować- jak nasze babcie i prababcie

Szczotkowanie jest niezwykle istotne. Włosy, jak wiadomo, wymagją odpowiedniego nawilżenia i pożywienia, które pobierają ze skóry głowy a im ona lepiej ukrwiona, tym cebulki lepiej dokarmione, a co za tym idzie mocniejsze. Na pocztku nie zaleca się tych słynnych 100razy ale 10-15 a z czasem coraz więcej. Należy także pamiętać, że z włosami trzeba się obchodzić jak z drogimi koronkami albo jedwabiem więc szczotkowanie musi być delikatne-zero szarpania. No i znowu pozwolę sobie powrócić do kwestii sebum- szczotkowanie pozwala rozprowadzić je na całej długości włosa, przez co są one lepiej nawilżone i chronione przed wpływem środowiska zewnętrznego. Tak więc blabla51 jeśli komuś się włosy przetłuszczają to chyba lepiej je częściej myć niż nie czesać od nasady.
Pozdrawiam
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując