Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-01, 07:58   #69
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Cytat:
Napisane przez skowronek5 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem kosmetyczka od 8 lat i w 100% moge polecic Ci lek ktory napewno dziala i raz na zawsze wyleczy ci tradzik. ROACUTAN bac polski odpowiednik TETRALISAL. Musi go przypisac dermatolog i podczas stosowania ( okolo 6-8 miesiecy) musisz byc pod scisla katrola lekaza. A swoja droga do dziwie sie lekaza ze latami lecza ludzi drogimi i malo skutecznymi lekami a ten jest wciaz malo popularny w przeciwienstwie do innych panstw . Kiedy bedziesz na wizycie u dermatologa kategorycznie popros o ten lek!!!
Aż nie wytrzymałam jak czytam coś takiego. Tetralysal nie jest wcale polskim odpowiednikiem Roacutanu. To dwa różne leki. Poza tym terapia Roacutanem jest bardzo droga. No i wcale nie w 100% skuteczna. Często poprawy nie ma wcale albo jest tylko chwilowa. Tetralysal jest tańszy ale też mało skuteczny. Z tego postu jedno tylko jest prawdziwe : że jak się już zdecyduje ktoś to trzeba być pod ścisłą kontrolą lekarza, bo oba mają mnóstwo skutków ubocznych i rujnują organizm. Zwłaszcza roacutan. Np. o ciąży można wtedy zapomnieć na ponad 2 lata, bo lek ten uszkadza płód.

Dodam jeszcze, że brałam oba leki, najpierw roacutan, potem tetralysal. Wydałam mnóstwo kasy, zrujnowałam sobie organizm i zero poprawy, no może krótka i niewielka. Kilka lat męczyłam się z problemami skóry.
Teraz problemu nie mam prawie wcale. Miałam mocno przesuszoną twarz lekami wewnętrznymi i zewnętrznymi przeciwtrądzikowymi. Co pomogło: odstawienie tych kosmetyków, nawilżenie twarzy, używanie "mazidłowych" kosmetyków naturalnych, no i w moim przypadku wyłączenie z jadłospisu mleka. Jak tylko do niego powracam to coś mi wyskakuje. Problem w tym, że u każdego w diecie może to być coś innego, ale z mlekiem warto spróbować, często powoduje problemy skórne.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując