Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zdrowe słodycze, dietetyczne pyszności
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-30, 20:42   #27
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: 'Zdrowe' słodycze?

n oale ja mam w zwyklej maszynce do prazenia bezx zadnego tluszczu soli... chyba ze te ziarenka ktore sie w sklepie kupuje sa jakos przetwarzane.... to ja najwyzej wujowi z pola pourywam kukurydze... ciekawe czy taka sie uprazy... co do słodzika to nie polecam zaraz wkleje wyjasnienie Aspartam, główny składnik powszechnie stosowanych słodzików jest jednym z najniebezpieczniejszych związków chemicznych dodawanych do żywności. W skład aspartamu wchodzą trzy związki: kwas asparaginowy, fenyloalanina i metanol (który jest substancją pomocniczą w otrzymywaniu aspartamu). Najbardziej szkodliwy jest ten ostatni (jego pozostałości nie do końca są usuwane w aspartamie), gdyż rozkłada się w organizmie na kwas mrówkowy i formaldehyd - silnie toksyczną neurotoksynę. Źródła aspartamu w żywności to: multiwitaminy, guma do żucia bez cukru, rozpuszczalne kakao, leki, drinki, słodziki, napoje z herbatą, polewy, jogurt, galaretki, napoje owocowe i mleczne, napoje dietetyczne, rozpuszczalna kawa i herbata, środki przeczyszczające, mrożone desery, napoje kawowe, miętowe, odświeżacze oddechu. A swoją drogą fajna stronka http://zdrowezywienie.w.interia.pl/
seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując