Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-23, 10:43   #15
kombineratorka
Zakorzenienie
 
Avatar kombineratorka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 387
Dot.: Prosba-co dla zielonej 30???

Dziewczyny, podobnie jak Patricia prosiłabym o Waszą pomoc Nie chciałam zakładać nowego wątku, dlatego piszę tutaj...
Postanowiłam zmienić swoje nawyki, jesli chodzi o pielęgnację twarzy. Czytając wnikliwie Wasze forum "upatrzyłam" kilka kosmetyków, których chciałabym używać.

Mam 22 lata, cerę mieszaną, ze skłonnościami do odwadniania, "suchych skórek" (zwłaszcza na skrzydełkach nosa i na czole), przetłuszczającą się w strefie T, rozszerzone pory na nosie i o dziwo na policzkach, zaskórniki w tych partiach twarzy i na brodzie. Niestetym, mam też spore skłonnosci do podrażnień i alergii ;/
Przymierzam się do zakupów w jednej z aptek internetowych i mam dylemat, czy dokonałam dobrego wyboru kosmetyków:

1.Do oczyszczania twarzy- plyn micelarny Sensibio Biodermy (I tu pytanie, czy dobrze oczyści buzię z makijażu, nadmiaru sebum i wszelkich zanieczyszczeń? Ile razy dziennie stosować go?)

2.Kwasy- na początek dość łagodnie, myslałam o Efaclarze K i Diacnealu Avene (kupić oba i stosować na zmianę).

3. Do kwasów koniecznie filtry- emulsja Avene 50+ lub emulsja Iwostiny spf 40 (Boję się jednak zapychania i nie wiem, który wybrać).

4. Dobry nawilżacz- zdesperowana faktem, iz moja twarz często jest ściągnięta zakupiłam oliwkę Hipp, wystarczy do kwasów? Czy przydałoby się coś mocniejszego? Moze Thermal fix 1 Vichy, Hydraphase XL Richie LRP, albo Humektan?

Czy do takiego zestawu przydałby sie jeszcze jakiś tonik? Czy pod filtr stosować jescze jakiś krem nawilżający, czy filtr + skrobia wystarcza, a kwas + nawilżacz wieczorem?

Przepraszam za to gradobicie pytań, mam nadzieję, że znajdziecie tyle cierpliwości

Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odp.
kombineratorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując