Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lista już wymarłych i zagrożonych gatunków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-19, 21:16   #1
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713

Lista już wymarłych i zagrożonych gatunków


Dziś tak z ciekawości zaczęłam sobie szukac - które zapachy sa niedostępne, które prawie na wymarciu, a których w każdej chwili mozemy już nie uświadczyć. Wiem że jest już wątek ,,wycofywane zapachy'' - ale tam ciężko sie połapać i nie ma wszystkiego. Chciałabym żeby jednak go nie usuwać i nie łączyć z tamtym - no ale to już decyzja dla moda . W ten sposób będzie nam na pewno wygodniej i chciałabym żeby wpisywać tu wszelkie nowinki o znikaniu jakiegokolwiek zapachu (nieważne z jakiej półki)

Więc zacznę, a Wy mi pomóżcie uzupełnić tą listę żeby była dokładna

zapachy całkowicie wymarłe lub ewentualnie do kupienia od wielkiegio dzwonu - przy włożeniu ogromnego wkładu majątkowego:
1) Escada Collection - czytając Wasze opisy można wpaść w szał że się tego cudeńka raczej juz nie będzie miało. Wyzwanie dla prawdziwych kolekcjonerów - ale chyba milionerów - zdobyć wszystkie kiecuszki ze wszystkich lat

Tu juz więcej nie przychodzi mi nic do głowy.
Moze jeszcze - Ispahan z YR? albo jakieś z Avonu?

zapachy prawie wymarłe:- zapachy CZASEM jeszcze mozna dostać na Allegro za większą lub mniejszą sumkę.
1) Boskie Les Belles - Nina Ricci - zielone, niebieskie i żółte -jaka szkoda że juz ich nie ma w sklepach - choć na Allegro jeszcze nie są tak rzadkie...

2) limitówka Les Belles - Belle de Minuit - rzadko kiedy ale jeszcze są czasem na Allegro -za cenę dość wysoką.

3) Givenchy - Sławna juz Organza - Nieprzyzwoita limitówka;

4) Issey Miyake - Le Feu - również bardzo rozchwytywane i osiąga całkiem sporą już sumkę na Allegro;

5) Avon - Rare Pearls - mam jeszcze odrobinkę, bardzo mi się podobały. Mozna jeszcze kupić na Allegro - ale ceny są bardzo wygórowane jak za Avon...

Zapewne było tego dużo więcej ale tylko to przychodzi mi do głowy


Zapachy, które jeszcze możemy kupić w normalnych perfumeriach, wyprzedażach w Rossmannach itp: Ta kategoria akurat mnie interesuje najbardziej - mozna poznać zapach, zrobic ewentualne zapasy jeszcze za niewygórowaną cenę, a nawet okazyjnie :Należy sie więc pospieszyć:


1) DK - Black Cashmere - jak dla mnie to najgorsza decyzja wycofania

2)YSL - Nu - można nabywać w Rossmannach - po bardzo atrakcyjnej cenie - zwłaszcza jak sa jeszcze dodatkowe promocje;

3) Bulgari - Black (unisex)- zapachu nie znam jeszcze - ale sądzę po opisach że spodobałby się mi. Więc czekam od pewnego czasu na jakąś promocję w Rossmannie

4) Kenzo - Oriental Flower (limitowane) - bardzo przykro mi z tego powodu. Ostatnio wyczytałam to na forum , a jeszcze niedawno (przed remontem Pedetu == wrocławskiej Galerii Centrum) stale chodziłam go obwąchiwać...

5) wszelkie Versace Jeans również mają być wycofywane - mozna jeszcze nabywać niektóre kolorki w Rossmannach';

6) Fendi - chyba klasyk - równiez wnet odejdą do Lamusa...'
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując