Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-09, 19:35   #2743
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Z racji tego, że kwas salicylowy nie rozpuszcza się w wodzie, jego roztwory robimy w alkoholu etylowym. Do tego celu używamy czystego alkoholu etylowego (spirytus – 95,6 % czystego alkoholu etylowego) lub jego roztworu 40% (wódka).
W celu otrzymania 5% stężenia kwasu salicylowego w roztworze stosujemy wzór na stężenie procentowe.
Cp= ms/ mr * 100%
Gdzie:
Cp – stężenie procentowe
Ms – masa substancji (kwasu salicylowego)
Mr – masa całego roztworu ( masa substancji + masa rozpuszczalnika)
Musimy jednak pamiętać ,że alkohol etylowy ma zupełnie inną gęstość niż woda(1ml = 1 g.) W przypadku alkoholu etylowego jest to 0,78 g/cm3
A więc możemy przyjąć, że 10 ml. Spirytusu będzie miało masę w zaokrągleniu 7,8 g. Z kolei 10 ml. Wódki będzie miało masę w przybliżeniu 10 g (9,9 g)
Jeżeli chcemy osiągnąć 5 % stężenie kwasu salicylowego używamy 19 ml. 40% alkoholu etylowego i 1 g. Kwasu salicylowego ,lub 24 ml. Spirytusu i 1 g. Kwasu salicylowego.
Stężenie o połowę mniejsze osiągniemy stosując podwójna ilość któregoś z rozpuszczalników.
(...)
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
(...)



Jeśli chodzi o mnie to zrobiłam dzisiaj sobie salicyla pierwszy raz. Czytałam w internecie, że warto dać więcej wody zamiast spirytusu w ten sposób uzyskać tonik i uzywać go na początku.
Zrobilam więc 8ml spirytusu, 0,63 ml kwasu, i 16 ml wody dystyl. (w sumie spiyt z tego co napisane kilka postów wyżej miał wynosić 24ml)
Nie chciało mi się to do końca rozpuścić. Zrobiłam kąpiel wodną, i było lepiej, ale i tak do końca się nie rozpuścił ten kwas. Nałożyłam na buzię. Myślałam, że zrobiłam tonik i nie będę go zmywała. Ale piekło dużo mocniej niż 20% migdała więc zmyłam i postąpiłam przy nim jak przy peelingu. Wytrzymałam 5 minut tak jak było polecone. Przy zmywaniu wodą z mydełkiem zaobserwowałam zaczerwienienie na twarzy, jednak szybko ustąpiło. Zerknęłam na peeling i okazało się, że tak jak nakładam na buzię - prawie rozpuszczony kwas, ale nie do końca, tak w słoiczku na nowo było biało jak na samym początku przed kąpielą wodną. Nie wiem czy tak ma być czy co?
Na wszelki wypadek wylałam, i nast. peeling zrobię za dwa tygodnie na nowo.
Zaznaczyłam u góry czemu nie można tak dodawać ml różnych substancji.
Właściwiej by było jak chcesz otrzymać około 25 ml:
8,8 ml spirytusu -30 proc
14,9 ml wody- 65 proc
i 0.8 ml salicyla - 5 proc

Powinno się rozpuścić -ja robię tonik 10 proc z zawartościa 35 proc spirytusu i rozpuszcza się. Mieszam dokłądnie w spirytusie, a poźnie po troszeczce wody dodaję.
Salicyl ma to do siebie, że szczypie, ale warto trochę pocierpieć
Powodzenia w dalszych eksperymentach

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przyjdzie,moja szła jak burza,w poniedziałek zapłaciłam w środe już była
Nowy sklep,walczą o klienta,tak jak kiedyś Mazidła

Miłego maziania
Przyszła dopiero dzisiaj, ale faktycznie dbają o klienta, gratis dali, a w kompleksie na naczynka zakochana jestem już - pomieszałam z kremem na buźkę i bardzo ładnie się wchłonął.
A z mazidłami śmieszna sprawa, dziewczyny narzekały, że długo realizują zamównienie, a mi akurat wysłali dość szybko.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora