Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do Beaty Krajnik- kosmetologia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-15, 19:38   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do Beaty Krajnik/ Podajcie mi mail do Beaty

No ok, to ja ci podam - Beata.Krajnik@wizaz.pl

Ja kosmetyczką nie jestem ale napiszę Ci co wiem... z większością kosmetyczek, z którymi się zetknęłam - skończyły normalne dwuletnie państowe studium kosmetyczne (oczywiście bezpłatne). Tak naprawdę takie studium to dopiero początek drogi - kosmetyczki tak naprawdę cały czas się szkolą, zdobywają różne ceryfikaty, jeżdżą na konferencje i tam się dowiadują o różnych nowościach.

Studia - z tego co się orientuję, ten typ kształcenia oferują raczej szkoły prywatne - są to studia licencjackie, z reguły dość kosztowne. Nie wiem jak jest z poziomem nauczania - ale osobiście nie poszłabym na takie studia, u nas to dopiero raczkuje i dopiero za ileś tam lat okaże się ile są warte takie dyplomy...

Jest jeszcze jedna droga - iść na medycynę wydaje mi się że sa już u nas specjalizacje z zakresu dermatologii-kosmetologii czy medycyny estetycznej, ale nie jestem pewna - może pan dr na forum medycznym będzie wiedział?

Zawsze miałam ciągotki kosmetyczne, najbardziej w kierunku biotechnologii. Aktualnie najbardziej podoba mi się specjalizacja z zakresu medycyny estetycznej. Ale to już studia medyczne, jedne z najcięższych, wymagające dużo poświęcenia i samozaparcia...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując