Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do Beaty Krajnik- kosmetologia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-16, 21:56   #15
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do Beaty Krajnik/ Podajcie mi mail do Beaty

Droga April,

myślę że nie popełniłaś błędu. Gdybym miała czas i możliwoście sama bym poszła do jakieś szkoły kosmetycznej, ale raczej nie na studia kosmetologiczne oferowane na prywatnej uczelni. Po prostu nie mam zaufania do tej formy kształcenia, która jak mi się zdaje dopiero raczkuje. Za ileś tam lat będzie coś wiadomo, na razie chyba wyszły pierwsze roczniki absolwentów, czyli pewnie ciężko coś powiedzieć.

Ja mam ogromny dystans i do lekarzy i do kosmetyczek. Zetknęłam się z bardzo złymi kosmetyczkami, o podstawowych brakach w wiedzy, niedelikatnych itd. Niełatwo trafić na dobrą - stąd tyle pytań na forum o polecone osoby! Nie mniejszy dystans mam do lekarzy, dla których nagle przeprowadzanie róznych zabiegów, peelingów stało się bardzo intrantnym zajęciem. Wielu z nich przejawia dużo mniejszą troskę o pacjenta niż kosmetyczka! Nie będę generalizować, w obu profesjach zdarzają się wspaniali fachowcy oraz partacze. Myślę ze skończenie państwowego studium to dobry początek drogi - najlepsze znane mi kosmetyczki tak zaczynały. To jak potoczy się Twój los, będzie zależało od Ciebie - kosmetyczka nie może stać w miejscu, musi się ciągle doszkalać, zawsze najpierw na sobie testuje rózne zabiegi itd. Ja jestem zwolenniczką chodzenia do lekarz i korzystania z usług kosmetyczki. Lekarz jest potrzebny żeby zdiagnozować chorobę i wypisac receptę, dobra kosmetyczka może naprawdę pomóc nawet w przypadku ciężkiego stanu skóry. Kiedy w wieku dojrzalszym zaczął mi dokuczać trądzik, zaliczyłam róznych lekarzy, ale najbardziej wdzięczna jestem kosmetyczce, dzięki której udało mi się wyleczyć w pełni cerę, dzięki niej zaczęłam bardziej świadomie dbać o skórę, nauczyłam sie że systematyczność popłaca. Myślę że moja kosmetyczka swoją wiedzą bije niejednego dermatologa
Bardzo ważny jest też sposób bycia i charakter kosmetyczki, ludzie przychodzą do gabinetu się zrelaksować, często maja poważany problem, i kosmetyczka jest ich powiernicą. Trzeba miec do takiej osoby zaufanie, trzeba się dobrze czuć w czyimś towarzystwie, bo inaczej nici z relaksu.

Jestem przekonana że jeśli naprawdę chcesz pracować w tym zawodzie, jesteś ambitna i liczysz się z koniecznością ciągłej nauki - to możesz wiele osiągnąć w tej branży. Dobre kosmetyczki to skarb, info o takich gabinetach dziewczyny przekazuja sobie wzajemnie. Jak się raz trafiło na kogoś, kto nam pasuje, to się nie rezygnuje z usług takiej osoby - naprawdę.

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując