Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-20, 03:21   #1
werakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26

Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń


Dziewczyny, bardzo przepraszam jeśli zaśmiecam forum nowym wątkiem ale nie udało mi się znaleźć innego, gdzie mogłabym zadać takie pytanie.
Otóż odchudzam się (spora nadwaga 95 kg/174 cm), jem około 1800-2000 kcal dziennie i całkowicie odstawiłam słodycze które wcześniej pochłaniałam pasjami (obok na szczęście bardzo zdrowego jedzenia).
Żeby osiągnąć jakiś efekt chcę zacząć ćwiczyć. Już rozpoczęłam jazdę na rowerze do pracy. Czuję jednak, że powinnam przynajmniej 3 razy w tygodniu ćwiczyć w domu. Dlatego poświęciłam kilkanaście godzin na oglądanie filmików i różnych programów ćwiczeń ... jestem tak straznie pogubiona, zniechęcona i zmęcozna tym, że już przechodzi mi ochota na jakikolwiek wysiłek fizyczny..
Dlatego pomyślałam, że skoro wiele z Was wykonywało w życiu wiele ćwiczeń, to może jak Wam opiszę czego szukam, będziecie mogły mi doradzić jaki zestaw temu najbardziej odpowiada.. czy mogłabym Was o to prosić?

Szukam ćwiczeń które:
- są dla naprawdę początkujących, takich co od wielu lat nie robili nic poza łażeniem po górach itp
- jeden zestaw nie jest dłuższy niż 15 minut (docelowo chcę ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 30 minut, mogą to być łączone różne zestawy).
- najbardziej mi zależy na pracy nad ramionami, brzuchem. Mam też dużo sadełka na plecach, przydałyby się ćwiczenia na wzmocnienie mięśni biustu. Nad nogami pracuję na rowerze więc to mogę pominąć.
- nie ma żadnych podskoków (mam zbyt dużą nadwagę niestety i sąsiadów pode mną, a będę wykonywała te ćwiczenia w dziwnych porach) ani pompek (miałam nie tak dawno pęknięcie nadgarstka i mi nie wolno).

Czy przychodzi Wam do głowy który z dostępnych zestawów ćwiczeń by się dobrze wpisywał w te parametry? Czy da się cokolwiek dla mnie znaleźć? Czy lepiej mieć jeden zestaw i ćwiczyć, czy lepiej przy założeniu że ćwiczę 3 razy w tyg. ćwiczyć za każdym razem co innego?
Będę bardzo bardzo wdzięczna za porady i poświęcony mi czas. Bardzo chcę zmienić swoje życie i pozbyć się otyłości...
werakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując