Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-20, 08:12   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Zaraz biegnę na śniadanie wielkanocne ale postaram się na szybko coś odpowiedzieć.

Dieta to podstawa. Najpierw poczytaj o tym jak skomponować sobie dietę. Poczytaj trochę podwieszonych wątków trochę na dietetyce też. To jest temat rzeka więc na pewno nie będzie łatwo go przebrnąć. Ale dobrze by było żebyś przynajmniej na początek zaczęła się orientować co jest faktycznie zdrowym żywieniem. Często nawet z niewiedzy albo z przekonania że tak jest dobrze popełniamy nawet drobne błędy. Np była tu taka jedna co uważała że kisiel na kolację to jest bardzo zdrowe. to tylko jeden z miliona przykładów.

Poczytaj co to są ćwiczenia siłowe i aerobowe. Żeby schudnąć musisz robić jedne i drugie. Rower zalicza się do aerobów czyli do ćwiczeń spalających więc nie zakładaj że będziesz ćwiczyć na rowerze to możesz sobie odpuścić nogi. Im więcej mięsni używasz tym lepsze spalanie, a nogi to potężne pokłady mięśni i też wypadałoby je ćwiczyć siłowo dla lepszych efektów.

Aeroby (czyli rower, bieganie, skakanka podskoki pływanie, taniec, może jakiś aerobik) możesz ćwiczyć codziennie, a ćwiczenia siłowe co 2, 3 dni wystarczy. Oczywiście proponuję stopniowo zwiększać ciężar.

Nie polecę ci konkretnych zestawów. Ja kiedyś ćwiczyłam z ulubionymi zestawami ale teraz wolę sama sobie trening ustawiać. Na początek poćwicz właśnie z zestawami proponowanymi może w innych tematach żeby się nauczyć ćwiczeń, poznać jakie ćwiczenia można robić na co, zobaczyć co można zrobić z użyciem tego co masz w domu. Zanim zainwestowałam w sprzęt to używałam butelek z wodą, albo torebek wypchanych puszkami konserwowymi jako obciążników, albo ciężkiego plecaka. Są ćwiczenia które można robić z użyciem krzesła, szarfy czy innych rzeczy dostępnych w domu. Jeśli jesteś zupełnym laikiem to najlepiej jak zaczniesz właśnie od zestawów krótkich na poszczególne partie żeby poznać ćwiczenia.

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: 2014-04-21 o 11:54
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując