Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nogi zagrozone...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-06-23, 07:58   #18
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Re: Nogi zagrozone...

OK, mam z netu wyczytalam o wlasciwosciach tego krzesła nazywa sie fachowo:
"klękosiad"

Rehabilitacyjne krzesło-klęcznik z podparciem podkolanowym, zwane dalej "krzesłem" poddano badaniom w Klinice Neurochirurgii WAM w Łodzi. Badania polegały na użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem - tzn. do przebywania w pozycji siedzącej.
Użytkowanie miało miejsce:
1. na stanowisku pracy przy obsłudze komputera,
2. podczas rekonwalescencji chorych operowanych z powodu dyskopatii lędźwiowego odcinka kręgosłupa,
3. u chorych z przewlekłymi zespołami bólowymi odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
4. do relaksu i pracy w warunkach domowych.
Zalety biomechaniczne korzystania z krzesła-klęcznika
Przebywanie w pozycji siedząco-klęczącej - poprzez przesunięcie środka ciężkości ciała ku przodowi angażuje mięśnie grzbietu do utrzymania pozycji wyprostowanej.
Jest to zatem postawa jak najbardziej prawidłowa, utrzymywanie jej odbywa się bez odczuwalnego wysiłku za pomoc silnego kompleksu przykręgosłupowych mięśni prostowników tułowia.
Jednocześnie w pozycji tej ułatwieniu ulega przeponowy tor oddychania. Pozycja zajmowana na krześle-klęczniku jest według obecnego stanu wiedzy zalecana jako profilaktyczna u osób wykonujących wielogodzinne pracę w pozycji siedzącej, jako pozycja relaksująca w warunkach domowych.
Stanowi element rehabilitacji i terapii ruchowej bólów krzyża, choroby krążków międzykręgowych.
Z wymienionych powodów uważamy, że krzesło będące przedmiotem opinii całkowicie odpowiada wymienionym warunkom i może produkowane w obecnej formie.


http://www.klekosiad.pl/web/g_danetech.php - cena 290zl

Ja mam drewniana konstrukcje, oba sa na poziomych walcach zwanych rolkami, tu sa na kolkach (wg mnie malo wytrzymale), pykne zdjecie mojego krzeselka i wam pokaze (ale to wieczorkiem)
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując