Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-30, 08:56   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
No dobra, teraz kolej na mnie

Moja cera jest niemal nieskazitelna, wiecie jak wygląda cera dzieci? Jestem szczęśliwą posiadaczką takiego cuda. Niemal nieskazitelna tz., że mam niestety czarne punkciki na nosie, ale nie za bardzo widoczne. moja skóra na twarzy wchłania wszystko, niezleąnie od tego czy jest to krem czy olej (nic, poza sferą nosa sie nie zapycha), jednocześnie nie jest sucha, przeciwnie zawsze dobrze nawilzona, ale nawet wtedy chłonie wszystko.Minus jest taki, że mam b. delikatną cerę, nie tylko w dotyku, ale jeśli coś raz na x-miesięcy mi wyskoczy to zostaje zaczerwienienie, które długo się goii. Mam skłonnośc do zaczerwienień na policzkach, ale biorę sterydy więc moze to być ich zasługa. Naczynek jako tkich prawie nie widać, nic mi nigdy nie pękło. Mój typ urody to jesień, skóra nigfdzie się nie opala, najwyżej "łapie" zaczerwienienie, po kilku godzinach nie ma ani śladu po promieniach słonecznych dlategi w ogóle się nie opalam.

Moja pielęgnacja:

*Kremy firmy Lepo, mają super naturalne składniki np. kwas hialuronowy, ekstrakty z: rozmarynu, słonecznika, sielonej herbaty, witaminy A&E itp. woski, masło shea, jeśli juz zawirają jakiś alkohol to gdzieś przy końcu składu

* Filtry ----> narazie używam filtru Oriflame spf 30, póżniej zamierzam kupić inny, chyba LRP 50+ (dokładnej nazwy nie pamiętam)

* serum z wit. C, na razie Oriflame, potem z Mazideł

* stosiję (też na razie bo muszę wykończyć) mleczko i tonik z Yves Rocher, potem mleczka roślinne i hydrolaty.

* co drugi dzień, na przemian z serum z wit. C, stosuję serum antyoksydacyjne z zieloną herbatą (mazidła)

Może jakieś rady? sugestie co poprawić aby moja cera dłuuugo była młoda.
Wygląda na to że masz skórę normalną w kierunku suchej, ale wrażliwą, najważniejszę w Twoim przypadku, to nie zpesuć tego co masz (aż zazdroszczę ).
Na czarne punkciki przyda ci się coś z kwasem BHA. Możesz kupić sobie Effaclar K i smarować nim nos (ale niekoniecznie), może to być maseczka apsirynowa raz w tygodniu. Ważne, abyś unikałą preparatów z kwasami AHA - skłonności do czerwienienia się nie pozwalająmi wykluczyć ewentualnego podrażnienia naczynek przy spotkaniu z kwasami AHA.
. Twoja podsawa to :witamina C + filt, co jakiś czas BHA na nosek I wystraczy. I nie ma co zmieniac, bo po co: mas zochronę przeciwsłoneczą, antyoksydanty i złuszczanie. Wystarczy

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny także proszę o ocenę mojej pielęgnacji

24 lata, cera mieszana, od do coś wyskoczy (szczególnie przed wiecie czym) - największy problem: przebarwienia , rozszerzone pory w okolicach nosa i powoli zauważam zmarszczki mimiczne szczególnie pod oczami

Oczyszczanie: do zmycia makijażu używam Odświeżającego żelu do mycia twarzy Olay Gentle Cleansers + demakijaż oczu:Łagodna emulsja do demakijażu oczu Olay

Na dzień: krem Avene Cleanance Solaire 40 spf do cery tłustej i trądzikowej
Na lekkie zmarszczeki pod oczami krem Botoskin Bielendy - zlikwidował mi cienie.

Na noc: Dax Perfecta dla cery mieszanej lub Krem Galanei matujacy + krem pod oczy Botiskin Bielendy

Dodatkowo: punktowo na przebarwienia używam Retinu A na noc

Będę wdzięczna za każdą poradę, chcę aby moja skóra na dłużej zachowała młody wygląd, nie chcę jej szkodzić.
Moja rada: retin stosuj nie punktowo, a na całą twarz. Dzięki temu załatwoasz takei sparwy jak: nierówności skóry, przebarwienia, zmarszczki no i ewentualne niespodzianki.
retinu nie stosujemy oczywscie codziennie, wystarczy zacząć od 1-2 razy w tyg. Przyda się kojąco-nawilżający krem przy ewentualnych podrażnieniach. Proponuję rozstać się z kremami matującymi - kiedy ich używac? Na dzień filtr, a na noc nie ma sensu zapychać skóry skrobią (która zazwyczaj w tych kremachh jest).
Pzy braku podraznień, możesz pomyślec o wprowadzeniu do pielęgnacji serum z wit C.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując