Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-30, 09:06   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez malitka19 Pokaż wiadomość
Super wątek! W końcu mam odwagę o coś zapytać. A więc biochemię obserwuje już od dłuższego czasu, i powoli próbuję ułożyć dla siebie jakiś zestaw pielęgnacyjny.Ale nie jestem pewna czy to bardziej nie zaszkodzi niż pomoże. No to tak:

CERA- mieszana, dość tłusta w strefie T, ze skłonnościa do zapychania (wciąż szukam czym), straszne przebarwienia po pryszczach na brodzie i czole + rozszerzone pory na nosie
NA DZIEŃ- serum z wit. C (własnoręcznie robione z biochemii urody) lub krem AA Oceanic (z serii Young),a na to filtr Garniera 50+
NA NOC-Acne Derm co drugi dzień (na zmiane z kremem Aretina Q nocna regeneracja Ziajii)

Dodam jeszcze,że mam 21 lat. A moje pytanie to,czy ten Acne Derm nie gryzie sie w jakiś sposób z serum i kremem Aretina.Aha... i czy ten krem jest wogóle dla mnie odpowiedni, bo jest tam "jakiś" retinol w składzie ,ale czy ma jakieś działanie. Bardzo lubię ten krem bo mnie nie zapycha i super nawilża.

No więc proszę o jakieś komentarze ,BAARDZO!!!! z góry bardzo dziękuje!!!
Malitka, wymyśliłaś sobie dobry program. Serum z wit C na pewno nieoc rozjaśni przebarwienia. Acne Derm to tez dobry wybór, dziewczyny chwalą sobie ten preparat. Widze, że filtr tez juz jest I kremik AA - świtny skłąd, ale raczej na noc (dodali do niego trocę kwasu BHA). W zasadzie nie mam nic do dodania. Aha, krem Ziaji nie pogryzie się z kwasem, ma w skłądzie retinol i fotohormony, więc masz tez profilaktykę p/zmarszczkową.Wydaje mi sie tez, ze ten krme poradzi sebie z przesuszeniem po AD (o ile takei wystąpi).
Od czasu do czasu możesz zaserwowac sobie maseczkę aspirynową - kiedy wyskoczy CI jakaś niepsodzianka.

Cytat:
Napisane przez silvergreen Pokaż wiadomość
Dobrze, że taki wątek powstał Bardzo mało znam się na biochemii. Proszę o ocenę mojej pielęgnacji, tzn czy to nie za mało nawilżania? I jeszcze zależy mi na czymś przeciwzmarszczkowym, ale nie znalazłam niezapychającego i jednocześnie skutecznego kremu A szukałam również wśród tych najdroższych. Zależy mi na prostym składzie. Coś polecicie? Czy może filtr + nawilżanie wystarczy?

CERA: Mieszana, czasami strefa T mi się trochę przetłuści. Pryszczy brak, kilka zaskórników mało widocznych, cienie pod oczami.

PIELĘGNACJA:
Mycie twarzy/demakijaż: Olejek myjący z Biochemii Urody, albo żel Tołpy Huminea Hydrativ.
Tonik: Pichtowy z Profarmu (chcę te zaskórniki zwalczyć), zastanawiam się też nad jakimś delikatnym hydrolatem dla odmiany, tylko który?
Filtr: aktualnie się zastanawiam, ale na 99% mleczko Avene 50
Nawilżanie (wieczorem): Żel hialuronowy z Biochemii, a pod oczy Cernor XO
Pozostałe: Woda termalna Iwostin
Raz na jakiś czas:
- maseczka peel-off zamykająca pory z Yves Rocher
- TOŁPA maseczka odżywcza z fitohormonami i glinkami
- NUXE maseczka relaksująca i nawilżająca
- zastanawiam się nad peelingiem enzymatycznym z Tołpy
Silvergreen, jeśłi żel hialuronowy nawilża twoją skórę, to nie musisz dodawac żadnego innego preparatu. Poza tym, mleczko Avene na pewno rozwiąże ten problem.
Jesli chcesz cos p[rzeciwzmarszczkowego (oprócz filtra) to moze serum z wit C? Albo jakies inne serum z antyoksydantami? Na rano, pod filtr.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując