Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-21, 21:22   #14
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Zabiezpieczenie forum "Moje makijaże"

To bardzo trudny problem. I rozumiem Wasze argumenty. Gdyby to było takie proste to już dawno byśmy ograniczyli dostęp do forum poprzez liczbę postów. Ale to absolutnie nie gwarantuje bezpieczeństwa MM. Jeśli ktoś jest zdeterminowany to nabicie 50 czy 100 postów zajmie mu chwilę.

Dodatkowo z punktu widzenia portalu, takie ograniczenia mogą w dłuższej perspektywie być niezmiernie niebezpieczne. Tworzymy portal społecznościowy, gdzie wszystkie funkcje, wiedza mają być ogólnie dostępne. Mają czemuś służyć.
Ograniczenie dostępu wiąże się z hamowaniem rozwoju. A kto się nie rozwija ten się cofa. Ile kobiet zniechęci takie zamknięte, niedostępne forum? Ile kobiet nie zasięgnie Waszych rad? Ile nie odważy się zmienić czegoś w sobie czerpiąc inspirację z Waszych makijaży?
Nie mogę i nie chcę nikogo zmuszać do pokazywania swoich prac, czy makijaży. Technicznie nie da się zabezpieczyć przed skopiowaniem. Ale może warto by było wypracować i dopracować takie zabezpieczenia, żeby nikomu się nie opłacało ściągać tych zdjęć?
Na przykład:
- znajdziemy darmowy program, który umożliwia oznaczanie zdjęć;
- przygotujemy instrukcję krok po kroku jak zrobić takie zabezpieczenia;
- dodamy dodatkowe ostrzeżenia na temat ich kopiowania czy wykorzystywania;


Jak to Wam się podoba? Bo trzeba znaleźć jakiś środek, ale skuteczny, a nie tylko trudniejszy do obejścia.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując