Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pryszcze- wyciskanie- jak się ich pozbyć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-02-29, 15:42   #3
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: HELP ME!!!!!!!!!!!!!

Kup glinkę zieloną Argiletz, dostępna jest w aptekach, a działa wysuszająco i antybakteryjnie, doskonała do tłustej i problemowej skóry. I naprawdę nie wyciskaj , to do niczego nie prowadzi, a tylko nasila problem! Ja też kiedyś nałogowo rozdrapywałam krostki, chociaż wiedziałam, że nie wolno, ale nie mogłam się powstrzymać...Teraz mi nawet do głowy nie przyjdzie, żeby rozdrapać jakąś krostkę – staraj się zająć swoje ręce czymś innym, kiedy masz ochotę np. rozdrapać krostkę – ja radziłam sobie z tym (często rozdrapywanie jest wynikiem nerwów)...drąc i miętosząc chusteczkę albo kawałek papieru w dłoniach

Poza tym stosuj antybakteryjne żele, toniki, kremy na krostki. Podobno skuteczny jest Sudocrem, mi osobiście podpasował też Brevoxyl, poza tym gojenie ran przyspiesza np. Clotrimazol, może spróbuj też maści z nadtlenkiem benzoilu (dobrze mówię?), np. Benzacne. (wszystko do kupienia w aptekach)

I jeszcze raz uczulam, NIE ROZDRAPUJ! To może doprowadzić do chorób skóry (np. gronkowiec) , a także do powstawania blizn, które potem ciężko je usunąć, a bardzo szpercą twarz – widzę, niestety, po sobie.

A! Proponuję też koniecznie odwiedzić dobrego dermatologa

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując