Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 09:56   #3110
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez nadzi Pokaż wiadomość
Pierwsza - czy jako krem na dzień i na noc może mi służyć kwas hialuro (mało i dużocząsteczkowy) zmieszany z pokaźną szczyptą zestawu witamin "all in one" z zsk? Czy to wystarczająca pielęgnacja?
Witaj
Kwas hialuronowy to roztwor lub proszek do zrobienia roztworu, generalnie ma postac zelu, mozesz dodac co uwazasz do niego, byle sie rozpuscilo , ale sam zel to bedzie za malo, bedzie Cie wysuszal i sciagal skore. Najelpeij dodac go do kremu jakiegos o prostym skladzie lub jeszcze prosciej-wymieszac z wybranym olejem.


Cytat:
Druga wątpliwość - czy mleczan sodu można nakładać na skórę "tak o", czy jego ph nie jest zbyt niskie?
A w jakim celu chcesz go nakladac solo? poczytaj tutaj

Cytat:
I trzecia - przymierzam się do kupna witaminy c, ale nie chcę kręcić z niej serum, wolałabym po prostu mieszać sobie na dłoni , na przykład z żelem hialuro i rzeczonym Babydreamem Czy będzie to ok jako mazidło na dzień/noc?
Mozesz sobie mieszac wit C nawet z woda destylowana i aplikwoac na twarz, ale pamietaj o stezeniu, bo wit C moze podraznic, szczegolnie skore wrazliwa. Najlepiej dodac szczypte do prostego mazidla, kremu-z tym, ze wit C jest rozpuszczalna w wodzie, wiec najlepiej rozpuscic ja sobie w wodzie destylowanej i dopiero domieszac do kremu. Wit C uzywaj raz dziennie, np na dzien, a na samym poczatku nawet co drugi-trzeci dzien.

Cytat:
Generalnie moje pytanie jest takie - czy nie jest to zbyt beztroskie mieszanie? Nie chciałabym zrobić krzywdy swojej skórze, ale jednocześnie samo eksperymentowanie jest przyjemne (tyle, że wiedzy biochemicznej u mnie niewiele)
Dodam, że mam 25 lat, cerę wrażliwą, czasem kapryśną, trochę zanieczyszczoną na nosie, skłonną do czerwienienia, ale generalnie nie sprawiającą wielkich problemów.
Jesli nie stosujesz kwasow, to nawet 100% skladnikami krzywdy nie powinnas sobie zrobic. Jesli kupujsz cos, np ow mleczan sodu, przeczytaj dokladnie,w jakim stezeniu mozesz go uzywac i do czego. To, ze jakis skladnik dziala nawilzajaco nie oznacza, ze bedziesz odczuwala komfort po jego zastosowaniu. Zreszta, sama sie przekonasz aplikujac sobie sam kwas hialuronowy- po paru minutach pojdziesz zmyc, bo solo nie nadaje sie do pielegnacji.
Najlepsze dzialanie maja emulsje z faza wodna i tluszczowa, bo tylko takie maja sznase na dobre wchanianie i zatrzymywanie wody w skorze. Powodzenia!
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora