Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-10, 12:00   #13
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy przetłuszczające sie a jednocześnie przesuszone - czy to się nie wyklucza

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Przepraszam, mój błąd.
nie ma sprawy

Cytat:
Napisane przez aferka Pokaż wiadomość
Szampon nie ziołowy, no świetnie tylko jaki inny zapewni mi dokładne oczyszczenie tłustej skóry głowy i nie spowoduje szybszego jej przetłuszczania? Używałam kiedyś szamponu dla dzieci i efekt był taki, że musiałam włosy myc codziennie.
a jak długo stosowałaś szampony dziecięce? I jakie to były? Bo wiele z tych bobaskowych szamponów wcale nie jest tak łagodna (standardowe detergenty). Druga sprawa- uregulowanie działania gruczołów łojowych to wcale nie taka prosta sprawa i wymaga cierpliwości. Często efekty przychodzą dopiero po kilku miesiącach. Przede wszystkim na początek warto odstawić silikony. Substancje te często przyczyniają się do tego typu problemów. Warto też zainwestować w coś do wcierania w skalp [może Jantar- odżywka do włosów i skóry głowy]
Co do jedwabiu- ten biosilka zawiera denat więc regularne stosowanie jest niewskazane. Z kolei Chi nie zawiera alkoholu- ale składa sie praktycznie z samych silikonów. Ergo- do ochrony końcówek przed łamaniem/rozdwajaniem jest ok ale nie można się spodziewać po nim regeneracji. Co więcej- zawiera trudnozmywalne silikony, których usunięcie wymaga użycia silnych detergentów (błędne koło). Twoim włosom (bez względu na to czy się przetłuszczają czy nie) należy się solidne nawilżenie i łagodne mycie. Zainwestuj w jakaś lekką odżywkę. Może gloria?
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując