Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-07, 15:13   #70
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
witaj

minerały same w sobie mają filtry, ale to za mało żeby dały dobrą ochronę.
Co do mieszania- powszechną praktyką jest łączenie przez producentów filtrów chemicznych z mineralnymi.
żadne pytanie nie jest głupie.
jeśli czegoś nie możesz ustalić po przeczytaniu wątku informacyjnego i pierwszych postów w wątkach dotyczących dotyczących danych firm- pytaj śmiało.
Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Zawierają, ale "faktor SPF wyznacza się dla ilości produktu odpowiadającej mniej więcej 1,75 ml w przeliczeniu na twarz. Taka ilość jakiegokolwiek podkładu mineralnego da w efekcie maskę rodem z teatru kabuki, a standardowe opakowanie zawierające około 10 g starczy nam na niecałych sześć użyć. Tak więc używanie pudrów mineralnych nie zwalnia z używania filtrów przeciwsłonecznych." - cytat Joanny Titeux z artykułu "Umalować się błotem".
dzięki za odpowiedż chodziło mi właśnie o to, czy minerały nie 'szkodzą' filtrom chemicznym, ale teraz zdałam sobie sprawę, że faktycznie w kremie z filtrem są przecież zmieszane mineralne z chemicznymi
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując