Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-16, 06:42   #164
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Tak, tak, tak, tylko olejek pomarańczowy nawet w Pollenie (najdroższa z polskich firm olejkowych) kosztuje kilka zł, nie kilkanaście. Ja kupiłam w Avicennie za 3,78 zł. Trzeba do wszystkiego podchodzić z dystansem, dla mnie Avicenna robi przyzwoite olejki za przywoitą cenę i nie zamierzam się niepotrzebnie martwić. Kilka osób, które sa dla mnie autorytetami polecały te olejki, podobnie jak Kej, czy Etja. Pamiętajmy tez, że taka firma kupuje to w ilościach hurtowych od producentów, co też wpływa na niską cenę.
Akurat się tak skłąda że Avicena w wiekszośći importuje olejki. Ja nie podważam właściwości i jakości olejków polleny, czy avicenny czy keja. Ale akurat tak się składa , ze producentem olejków spośród tych 3 firm jest tylko pollena jest pełnowartościowym producentem olejków pozostałe firmy importują je. Ponadto na jakiej podstawie mówisz , że olejki są przyzwoite? Miałaś w ręce analizę areometryczną, widziałaś wyniki chromatorafii...to podstawowe badania jakości olejków! Akurat tak się składa, że niedawno byłem w destylarni olejków we Francji czyli w kolebce aromaterapii i tam przekonałem się o tym jak wielka różnica jest w jakości dwóch różnych olejków, różnych firm. Olejki firmy, którą odwiedzałem są testowane poprzez 16 punktów. Stąd też nie wszystkie firmy posiadają certyfikat sprzedaży na cały swiat.
Chcę powiedzieć, że absolutnie nie zniechęcam Was do stosowania olejków tychzę firm. Jednak skądinąd wiem , że niektóre są dobre a niektóe po prostu lepsze lub najlepsze. Dajcie mi trochę czasu aż się uporam z paierami a postaram sięprzedstawić duuuużo informacji na temat olejków ich jakości z pierwszej ręki.

P.S. Smok nie traktuj tych postów jak ataku na Ciebie. Po prostu fajny temat do polemiki i do wymiany doświadczeń.

Mam wiec pytanie . Co sądzicie o kosmetykach na bazie olejkow eterycznych? Np. wodach kwiatowych, olejach roślinnych, olejach do masażu, olejach do balsamowania ciała, serum,preparatach do włosów? Czy jeśłi takowe pojwaiłyby się czy zainteresowały by waszą uwagę?

pozdrawiam

Zemin
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując