Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Drogie filtromaniaczki! Proszę, pomóżcie nowicjuszce! :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-12, 14:45   #25
sloncee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Frankfurt/Main
Wiadomości: 2 221
GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: Drogie filtromaniaczki! Proszę, pomóżcie nowicjuszce! :)

Cytat:
Napisane przez L_V
Słońce, a nie uważasz, że zdrowie przede wszystkim? Teraz mamy ogromny wybór naprawdę profesjonalnych samoopalaczy, a szkoda katowac skórę [ z przebarwieniami i znamionami].
Ok, a możesz mi napisać czy faktor 15 to to samo co SPF 15?
Wczoraj znalazłam takie ciekawe info:

Fototypy skóry
Na podstawie reakcji skóry na 30-minutowe działanie słońca:
Typ I celtycki - mleczno-biała karnacja, włosy jasnoblond lub rudawe, niebieskie lub zielone oczy. Reakcja skóry: poparzenie, brak opalenizny (zawsze zaczerwienienie, nigdy pigmentacja). Zalecany krem: SPF 20 i większy.
Typ II północnoeuropejski - jasna karnacja, włosy jasno- lub ciemnoblond, szare, niebieskie, lub zielone oczy. Reakcja skóry: poparzenie lub lekka opalenizna (zawsze zaczerwienienie, potem niewielka pigmentacja). Krem: co najmniej SPF 15.
Typ III środkowoeuropejski - karnacja lekko śniada, oczy brązowe, włosy brązowe lub ciemnoblond. Reakcja skóry: dość szybka opalenizna (niewielkie zaczerwienienie, silna pigmentacja). Krem: SPF 12-15.
Typ IV południowo-europejski - śniada karnacja, oczy ciemne, włosy ciemnobrązowe lub czarne. Reakcja skóry: oparzenia pojawiają się bardzo rzadko, skóra opala się bardzo szybko (bez zaczerwienienia, silna pigmentacja). Krem: SPF 8-10.

Z tego wynika, że ja jestem fototyp ||. Napisali, że mam używać kremów o SPF conajmniej 15. Czy to nie za słaba ochrona?
__________________



''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując