Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Allegro - małe pytanko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-21, 00:25   #5
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Allegro - małe pytanko

Cytat:
Napisane przez sosia Pokaż wiadomość
Kobietki pomóżcie początkującej allegrowiczce Interesuje mnie pewna aukcja na której wystawiany jest sprzęt (aukcja prywatna) Po kilku mailach Pan zaproponował, że wyśle mi go (ok.400zł) poza tą aukcja a ja dopiero później miałabym mu zapłacić... Nie znam się na tym i nie chcę wpakować się w żadne kłopoty. Czy jest tutaj jakieś ryzyko?
No właśnie, jesteś w lepszej sytuacji, bo jesteś kupującą. Jak mówi bess, możesz sprawdzić zawartość przesyłki, włączyć sprzęt i stwierdzić,czy to jest to co kupiłaś.
Zresztą swoją drogą, prawdą jest że ryzykowne są transkacje poza allegro. Nie masz wtedy dowodów, e-maili, Twoja oferta nie została zarejestrowana, więc teoretycznie nie masz podstaw do reklamacji czy zwrotu.
Natomiast pierwszą rzeczą, jaką robisz zastanawiając się nad kupnem, to dokładne sprawdzenie komentarzy. Kiedy, jakie, dlaczego. Nawet sprawdź jeśli to możliwe, skąd są ludzie wystawiający komentarze. Bo bywa że kumpel kumplowi wystawia. A innym razem bywa tak, że wszystko było ok, tylko ktoś złośliwy wystawił negatywa z sobie tylko znanych powodów a nie z winy sprzwdawcy.
Ja mam wiele transakcji za sobą, i dzięki takiej właśnie ostrożności mam 100% pozytywnych komentarzy i nie zostałam nigdy oszukana.
Powodzenia!
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując