Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ryba wpływa na wszystko :P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-02, 20:57   #2
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Ryba wpływa na wszystko :P

Ja najbardziej lubię proste potrawy z ryb, czasem wystarczy mi tylko gotowana ryba z jednym warzywem i przyprawami.
Ostatnio sobie wymyśliłam prosty, szybki przepis na filet z morszczuka. Danie to polecam tym, którzy lubią charakterystyczny zapach goździka.

1) 3 filety z morszczuka (możemy zastąpić inną rybą, ale koniecznie delikatną w smaku)
2) 1 duża cebula
3) masło
4) 2/3 goździki
5) sól, pieprz do smaku

Do głębokiej patelni wlewamy około pół szklanki wody (nawet mniej-w zależności od ilości ryby). Roztapiamy w niej kopiastą łyżkę masła. Dodajemy pokrajaną w średnie plastry cebulę. Dorzucamy goździki. Dusimy 5 minut aż cebula się zeszkli. Na cebulę kładziemy pokrojone i osuszone filety (cały filet kroimy na 3-4 kawałki w zależności od wielkości). [[Filety przed dodaniem powinny zostać przyprawione solą i pieprzem i poleżeć około 10 minut, żeby przesiąkły przyprawą]]. Całość dusimy 20-30 minut w zależności od grubości ryby. W trakcie duszenia dolewamy wody w razie gdyby za dużo wyparowało, żeby nie spalić (ogólnie rzecz biorąc sosu powinno być malutko).

Smacznego


PS: Jyotika oj jak ja lubię Vermouth
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-01-02 o 21:00
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując