Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-30, 15:28   #3003
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
bzdura do kwadratu gdzie takie cos wyczytalas? na pewno nie w akademickim podreczniku do bromatologii

sa suplementy na bazie naturalnych ekstraktow, ktore wrecz wspomagaja przyswajanie witamin i mineralow z pozywienia
Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem dlatego spierać się nie będę. Słyszałam to od nauczycielki biologii.

Cytat:
btw. w dzisiejszych czasach warzywa i owoce nie maja juz takiej wartosci odzywczej jak kiedys, ze wzgledu na gorsza jakosc gleby miedzy innymi, malo kto w obecnych czasach tak naprawde nie ma niedoborow witamin i mineralow, nawet jesli nie choruje. a syntetyczne witaminy nie sa szkodliwe, lekarze tak uwazaja, a jak co do czego to nie potrafia odeslac do wiarygodnych badan na ten temat
No nie mają takiej wartości jak dawniej, z drugiej strony ilościowo jemy więcej owoców i wrzyw niż ludzie dawniej, no i spożywamy też owoce z innych stref klimatycznych niż nasza, czego również nasi przodkowie nie mieli w nadmiarze (;

A co lekarze uważają to nie wiem, staram się omijać ich szerokim łukiem :P

Cytat:
a co maja witaminy do suszonych ziol, wytlumaczysz mi?
dla mnie to brak logicznego myslenia, wybacz...
ale rob co uwazasz, jak ktos lubi sobie masakrowac wlosy, to nie moja brocha
Wydawało mi się, że jednak w tych tabletkowych ziołach są jakieś syntetyczne witaminy. Zresztą, nie znam się na tym jak widać i zwyczajnie nie ufam takim "wynalazkom".

Co zaś tapirowania się tyczy- daje ono najlepsze rezultaty w moim przypadku. Stosowałam wiele metod, naprawdę. Moje włosy po prostu są jakie są, mogę wyeliminować pocenie się skóry głowy czy nadmierne przetłuszczanie spowodowane np. używanymi kosmetykami, ale struktury włosa nie zmienię. A to ona ma u mnie duży wpływ na wygląd włosa- mam baaardzo śliskie włosy, do tego cienkie. Nie trudno sobie wyobrazić jak wyglądają wieczorem kiedy zbierze się na nich chociażby cały kurz i brud z okolicy. Łatwo je obciążyć byle czym, a jednak zmuszona jestem chodzić np. podczas wietrznej pogody po ulicach.
Ale to by było na tyle w kwestii wyjaśniania. Ja wolę tapirowac włosy niż łykać różne preparaty, Ty wolisz czynić odwrotnie. Mam nadzieję, że obie będziemy zadowolone z wyborów, których dokonałyśmy

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
Dla mnie tapirowanie włosów to już też byłaby przesada... poza tym ten czas który traci się na tapirowanie można spożytkować na mycie włosów które dla nic jest o wiele zdrowsze, nawet szamponem z sls...
E tam, ja tapiruję włosy przez 30 sekund dziennie :P Nie robię sobie fryzury na pół metra- a to zazwyczaj się z tapirem kojarzy. Ja mam lekko podtapirowane włosy :P Może zamieszczę niedługo zdjęcie, żeby nie było, że katuję własne włosy nie wiadomo jaką ilością tapiru i lakieru :P

Cytat:
Napisane przez lady3m3r4ld Pokaż wiadomość
Chatul jestem tego samego zdania od poniedziałku zaczęłam akcje przetłuszczanie . Najgorzej było we wtorek . Tak źle się czułam bez umycia głowy ze aż strach. W środę umyłam ( dodam ze od dwóch tygodni myje pokrzywka, bo Tataro - chmielowego nie dostałam ) W czwartek juz minimalnie bylo widac przy skórze głowy ze się przetłuszczają wiec postanowiłam nałożyć piankę i papiloty ; ) pomogło . Nie było widać a dziś natapirowałam te fale bo jak zwykle mi się fryzury nie trzymają. Mam proste włosy i koniec. Same się prostują Wiec natapirowałam + lakier i w miarę się trzyma. Ale jutro już umyje głowę. Bo co zrobić ;>
No co robić. Myslę, że Twoim włosom nic nie będzie od tego układania. Zwłaszcza przy odpowiedniej pielęgnacji Ja sama widzę, że dzięki temu tapirowaniu i rzadszemu myciu włosów już jest z nimi o wiele lepiej
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora