Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-23, 12:13   #5149
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wodne roztwory kwasów, bez względu na ich stężenie,
nie nadają się do regularnego stosowania na całą twarz!

5% roztwór wodny kwasu migdałowego ma pH=1, czyli drastycznie niskie (informacja na ten temat znajduje się choćby w opisie kwasu na stronie Mazideł). Nawet 1% roztwór kwasu będzie miał pH zbyt niskie, aby można go było stosować jako tonik. Żeby uzyskać wyższe pH, część kwasu musi zostać zneutralizowana, np. za pomocą mleczanu sodu lub sody oczyszczonej (do ustalenia pH potrzebne są papierki lakmusowe).

Osoby niedoświadczone, nie posiadające elementarnej wiedzy chemicznej, nie powinny eksperymentować z kwasami. W takim wypadku najlepiej korzystać ze sprawdzonych receptur lub gotowych zestawów.
super, że się odezwałaś.
przy robieniu peelingu powinna działać ta sama zasada - 15% peeling powinien mieć bez regulowania, pH=1, gdy nie miałam jeszcze papierków stosowałam takowy, było ok, gdy papierki doszły i sprawdziłam jakie jest pH, nie było równe oczywiście 4, a 2, zostało więc wyrównane i tu faktycznie, działanie słabsze, niż przy toniku bez regulacji pH, czyli o teoretycznie niższym pH.

czy stosowanie toników/peelingów o mniejszym pH, niż jest to zalecane w recepturach ma jakiekolwiek uzasadnienie?
przygotowane mazidło działa wtedy mocniej, jak to już zostało zauważone parę razy, ale czy to ma sens?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora