Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - do BASI kremy zluszczajace?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-03-06, 16:22   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: do BASI kremy zluszczajace?

Dzięki dziewczyny))))
Widzę, że muszę się brać za ten obiecany artykuł na temat kwasów, wszystko to o co pytacie miałam zamiar w nim wyjaśnić. Póki co króciutko, Marzka, ja też bym chciała wiedzieć jakie jest dokładne pH Total Turnaround, ale niestety większość firm nie podaje pH i stężęnia kwasów, a jak się dowiecie z artykułu wartośćpH ma bardzo duże znaczenie, od tego zależy skuteczność działania kwasów, jesli jest zbyt wysokie nie złuszczają one skutecznie. Wiem tyle, że wartość pH ( której swoją drogą firma nie chce ujawnić, choć to nie jest tajemnicą) TT jest troszkę zbyt wysoka, poza tym ilość kwasu salicylowego w tym preparacie jak zaznaczyłam w artykule nie jest duża, więc tak jak napisałam jest on jedną z opcji, zawiera poza tym amino-cukier, więc wspólnie oba związki na pewno lekko złuszczają, nie można więc jednioznacznie powiedzieć, ze jest on neiskuteczny, ale też nie można stwiedzić że jest najlepszy spośród wszytskich u nas dostępnych.
Tak na marginesie to chciałabym wyjaśnić, że może czasem wyda wam się , ze podaję sprzeczne informacje, ale dziedzina kosmetyki jest młoda i ostatnimi czasy bardzo się intnsywnie rozwija, więc czasem może się okazać , ze to co było aktualne rok temu teraz już nie jest, nie dziwne więc, że czasem ciężko się w tym wszystkim połapać.
Wiolu częstotliwość stosowania preparatów z kwasami trzeba już dopasować do potrzeb swojej skóry, czyli trochę poeksperymentować, niktórym służy używanie ich codziennie, innym co dwa dni, i raczej trzeba je traktować jako taką kurację a nie właściwy krem pielęgnujący, dużo też zależy od rodzaju naszej cery. Ja osobiście używam preparatu z 1 % kwasem BHA codziennie na noc i mojej cerze to służy, niestety ten preparat nei jest akurat dostępny w Polsce, ale oczywiście również i o nim wspomnę w artykule.
Te wszystkie trzy firmy , które wymieniłyście miałam zamiar polecać, zarówno krem z Pharmaceris S, Effaclare K czy Cleanance Avene, Jesli chodzi o Avene to ja znam tylko tą pierwszą wersję zawierającą zarówno AHA i BHA, natomiast nie znam składu tych dwóch nowych wresji, o których pisze Wiola, jeśli ktoś może mi pomóc z dotarciem do składu to wtedy mogłabym coś więcej powiedzieć na ich temat.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując