Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krem pod oczy. Wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-01-24, 22:22   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: krem pod? oczy - jak nakładać

Jeśli producent zaznaczy ,ze jest to krem również na powieki to raczej stosuj taki sposób nakładania kremu tylko na noc - jeśli rano będziesz nakładała krem na powieki i zrobisz makijaż to obawiam się o trwałość makijażu oczu. Większość kremów pod oczy można nakładać na powiekę , ale trzeba uważać aby krem nie dostał się na linię rzęs i aby nic nie dostało się do oka (może to wywołać podrażnienie brzegów powiek oraz spojówek). Sama musisz wypróbować czy możesz dany krem nakładać na powieki. Niektóre kremy mają zbyt tłustą konsystencję i nałożenie takiego ciężkiego kremu może spowodować opuchnięcie powiek.
Co do kierunku nakładania kremu pod oczy to ja bym powiedziała ,że jest to nakładanie kremu wokół oczu a nie pod oczy , najlepiej będzie gdy spróbujesz nakładać krem lekko masującym ruchem (delikatnie , ale tak abyś czuła ,że krem jest wsmarowywany), zaczynasz od nałożenia kremu w zewnetrzny kącik i przesuwasz palcami (najdelikatniej nałożysz krem palcem serdecznym , ale nie ma to takiego wielkiego znaczenia)w kierunku kącika wewnętrznego , wzdłuż dolnej powieki (ma to być całe zagłębienie , tu gdzie skóra jest cieniutka i delikatna), druga porcja kremu - kącik zewnętrzny (miejsce gdzie tworzą się "kurze łapki" ) i taki sam ruch ale po górnej powiece , krem możesz nakładać także pod łuk brwiowy. W czasie nakładania kremu można wykonywać lekkie uciski opuszkiem palca , szczególnie w miejscach , w których tworzą się zmarszczki.Mam nadzieje ,że udało mi się w miarę dokładnie opisać sposób nakładania kremu. Jeśli mimo tego opisu masz wątpliwości to poproś kosmetyczkę aby pokazała Ci (np. przy okazji zabiegu kosmetcznego) jak prawidłowo nakładać krem pod oczy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując