Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Papier czerpany w 10 minut
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-01-12, 23:46   #1
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247

"Papier czerpany" w 10 minut


Znalazłam fajny wątek w tym temacie i już sama robię taki papier.
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...086283&v=2&s=0

Wykorzystuję do tego celu gruby papier matowy, podobny do takiego z bloku rysunkowego (na stronie z linka polecają zwykły papier do drukowania). Najpierw papier zgniatam w kulę, potem go rozprostowuję delikatnie, układam na dnie wanny i polewam rozpuszczoną kawą, herbatą lub farbką wodną.
Gdy płyn już spłynie z kartki to szybko przenoszę ją na rozłożoną na podłodze warstwę gazet (oczywiście nie kolorowych) na mokry papier ląduje kolejna gruba warstwa gazet i na to wszystko rozkładam stary podkoszulek. I prasuję rozgrzanym na max żelazkiem.
Dochodzę do momentu gdy już woda tak mocno nie nasącza sobą gazet i prasuję już tylko między jedną a drugą warstewką materiału.
Gdy kartka całkowicie wyschnie (zostawiam ją na całą noc) po tem suchutką zaciągam jeden raz bezbarwnym lakierem akrylowym.

Na stronie do której dałam link polecają malowanie wikolem, ja przez swoje wieczne roztrzepanie pociągnełam właśnie tym lakierem i jestem bardzo zadowolona, bo wyszedł ten papier taki trochę jak skóra.
Później zrobiłam serię smarowaną wikolem, też nie wychodzi to głupio, ale wolę jednak lakier

Kartki powstałe w ten sposób zużyłam do zrobienia scrapów, bardzo polecam tą prostą i szybką metodę

Aha i nie radzę ciągać żelazkiem bezpośrednio po gazetach - strasznie brudzi się stopa żelazka.
Jutro wstawię zdjęcia papieru
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując