Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Antybiotyki na wągry i rozszerzone pory
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-20, 20:14   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Antybiotyki na wągry i rozszerzone pory

Cytat:
Napisane przez Sffodkamaruda Pokaż wiadomość
Witam, czy znacie może jakies konkretne antybiotyki które zlikwidują wągry oraz rozszerzone pory? Prosze o konkretne odpowiedzi, czy coś wam pomogło na stałe.
Na stałe nie pomoże nic. Skóra z tendencją do zaskórników taką pozostaje. Pory nigdy nie będą niewidoczne, jak to bywa u osób o skórze gładkiej bez tendencji do zaskórników.
Antybiotyki jak już Paola pisała stosuje się na stan zapalny z wykwitami ropnymi, więc na wągry nie pomogą. Pomoże za to złuszczanie przy pomocy kwasów lub retinoidów, które wpływają na keratynizację naskórka, złuszczają go i odblokowują pory. U mnie długotrwała kuracja (+filtry) spowodowała znaczne zmniejszenie liczby zaskórników, grudek i zwęziła pory. Jednak po ostatnich wakacjach, kiedy zrobiłam przerwę w obawie przed przebarwieniami wiem, że całkowite zaprzestanie ich stosowania powoduje powrót do stanu wyjściowego. U mnie cera trądzikowa zawsze będzie miała tendencję do zaskórników i bez regularnego złuszczania będzie gorzej.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując