Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - trądzik różowaty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-03, 11:21   #30
Ata2
Raczkowanie
 
Avatar Ata2
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez <Lena> Pokaż wiadomość
Buuu,ja tez mam różowaty. Byłam u 3 dermatologów,faszerowali mnie tetracykliną i metronidazolem przez 3 m-ce i nic! Rozne swinstwa do smarowania buzi i nic! Raz mi pomogla masc - jak sie okazalo sterydowa, smarowalam sie nia 2 tyg. - tak lekarz zalecil.Po odstawieniu wszystko w chwile wrocilo i jeszcze dostalam opieprz od innego dermatologa,ze takie masci to max 2-3 dni mozna stosowac. Mam podrazniona cere,czerwienie sie i mam grudki. Nawet pani dermatolog,co prace doktorancka pisala z rozowatego nie umiala mi pomoc
Hormonow zrec nie bede bo juz jem na tarczyce i wiecej nie chce. Najprosciej dermatologom powiedziec ze to zaburzenia hormonalne.A ze mna coraz gorzej
Ja też mam trądzik różowaty. Parę lat potrwało, zanim trafiłam do p. dermatolog, która mi pomogła. Jej pierwsze pytanie było, czy nie stosowałam na skórę maści sterydowej i czy nie biorę hormonów - bo one szkodzą skórze z trądzikiem różowatym. Skierowała mnie też na badanie na helicobacter pylori.
Poza leczeniem farmakologicznym dostałam zalecenia: odstawić kawę, czarną herbatę, wszelkie napoje i jedzenie z barwnikami, konserwantami, czekoladę! Oczywiście muszę unikać słońca.
Zapobiegawczo piję wapno z witaminą C.
Ata2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując