Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Higiena w pracy
Wątek: Higiena w pracy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2001-11-23, 18:00   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Higiena w pracy


Własnie byłam u manicurzystki i juz nie pierwszy raz przeprowadzilam z nią dyskusję na temat używania jednorazowych rękawiczek w jej pracy... Ona nie używa ani do manicuru ani do pedicuru... Ciekawe że się nie boi... Ale powiedziała mi że to klientki mogłyby źle zareagować - że się ich brzydzi. Hmm... Co o tym sądzicie? Ja pytałam i ona te rekawiczki ma na wyposażeniu więc jak się zdecyduje do niej iść na pedicure to na pewno poproszę żeby je włożyła. Pytałam też w moim salonie kosmetycznym - tam nie podejdą do klientki bez rękawiczek żeby zrobić cokolwiek...
Szczerze mówiąc zawsze dziwiły mnie pielęgniarki i kosmetyczki ( i inne osoby wykonujące takie zawody), które nie używały rękawiczek. Zawsze wydawało mi się że tak jest bezpieczniej nie tylko dla nich ale także dla osób korzystających z ich usług.... W dzisiejszych czasach to powinien być standart.
Jak jest w waszych salonach kosmetycznych i przychodniach? Czy rzeczywiście klientki mogą mieć coś przeciwko używaniu jednorazowych rękawiczek?
I jeszcze jedno.... Wiem że sa różne szkoly uczące technik nakladania makijażu - niektórzy używają narzędzi inni własnych palców. Zawsze wydawało mi się to obojętne. Ale odkąd chodzę na kurs i jestem sama malowana przez inne osoby lepiej czuję się gdy używają do tego pędzelków i gąbek ( oczywiście czystych!!!! - a z tym to akurat jest różnie:-( ). Wiem że pędzle szybciej się zuzywają jak się je często kąpie ale chyba lepiej tak niż zafundować komuś na przykład jęczmień ( czym mnie ostatnio uraczono [img]icons/icon9.gif[/img] ) Szczególnie że gąbki i puszki nie są chyba aż tak drogie żeby trzeba było je oszczędzać....? A jestem przekonana że istnieje możliwość przeniesienia drobnoustrojów podczas nakładania podkładu.... Ja nawet narzędzia które używam tylko do malowania siebie często piorę i czyszczę ( inaczej mam wrażenie że nakladam puder zmieszany z kurzem)
Proszę o kometarze obu stron - usługodawców i usługobiorców [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując