Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-07-15, 12:26   #1
chairon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 21
Talking

BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY


Jakiś czas temu zdecydowałem się na serię zabiegów złuszczających kwasem trójchlorooctowym (TCA) w celu usunięcia przebarwień i blizn potrądzikowych. W sieci znalazłem sporo pozytywnych opinii na temat peelingów kwasem trójcholorooctowym. Podobno 4 - 5 zabiegów wystarcza aby przynieść pozytywne i spektakularne efekty. Aktualnie jestem po 5 zabiegu i z żalem muszę stwierdzić, że nie widzę jakiejś znaczącej poprawy. Przebarwienia jak były tak są w dalszym ciągu, a dołeczki (blizenki) jeśli uległy jakiemuś spłyceniu, to naprawdę jest to bardzo niewielka poprawa.

Mam w związku z powyższym pytanie do osób, które próbowały bądź którym udało się pozbyć przebarwień i blizn potrądzikowych. Co Waszym zdaniem daje najlepsze efekty i czy w ogóle usunięcie tych pozostałości jest w ogóle możliwe?

Zastanawiam się czy dalej kontynuować kurację złuszczającą kwasem TCA czy może lepiej poczekać do jesieni i zdecydować się na jakieś bardziej radykalne rozwiązanie - dermabrazja?

Sam nie wiem, bo wydałem już trochę kasy, a efektu takiego jakiego się spodziewałem nie ma. Może po prostu lepiej zdecydować się na droższy, ale konkretniejszy zabieg niż wydawać mniejszą kasę (ale jednak stopniowo) na coś co może okazać się zupełnie nieskuteczne.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo już naprawdę nie wiem co zrobić i czy w ogóle cokolwiek da się z takimi śladami zrobić.
chairon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując