Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-05, 18:16   #20
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Hmmm, a jaki peeling (oprócz exodermu, oczywiście) może mi pomóc OD RAZU na dziury po trądziku? Bo jednak 500 zł za jeden peeling to na moją keszeń b. dużo, jeżeli nie zadziała za pierwszym razem, to- przepraszam za określenie- nie mam zamiaru się z tym srać przez kilka lat i wydać na to fortuny, zainwestuję w dermabrazję, mimo zaledwie 15 wiosen na koncie (a po obdzwonieniu kilku gabinetów doszłam do wniosku, że w Poznaniu dermabrazję robi tylko kilku chirurgów plastycznych, żaden dermatolog).
Czy mogę liczyć na przynajmniej 50% poprawę po jednym głębokim peelingu (pytanie tylko, jakim...)?
Dołączam fotki, tylko prosze się nie przestraszyć (jak widac dramatycznie głębokie (oprócz tej z mięchem na wierzchu) czy rozlazłe one nie są, ale mimo wszystko b. widoczne- przebarwienia natomiast, że tak powiem, mi zwisają- pod odrobiną podkładu nic nie widać.)
alex, a czy Ty trądzik masz wyleczony? Skąd to "mięcho"? Weź pod uwagę, że nie ma sensu się obdzierac ze skóry, jeżeli trądzik jest niezaleczony. Zresztą większość peelingów, dermabrazja też, wymaga zdrowej skóry, żeby nie doszło do zakażenia.
Nie ma takiego peelingu - może poza exodermem, który jest dość masakryczną operacją (dermabrazja też, jesteś tego świadoma?) - który pomoże "od razu" Za średnio głęboki peeling uważany jest TCA powyżej 40% (kwas trójchlorooctowy), ale jeden zabieg nie zlikwiduje od razu blizn, o tym Ci może szczegółowo napisać agnieska.
Jesteś bardzo młoda, Twoja skóra błyskawicznie się regeneruje - te blizny wyglądają źle m.in. dlatego, że towarzyszą im przebarwienia, ślady wyglądają na świeże. Uważam, że najważnejsze dla Ciebie jest teraz to, żeby skutecznie leczyć trądzik i nie dopuszczac do powstawania blizn - możesz wziąć moje zdanie pod uwagę lub nie, ale ja wiem co mówię, bo mam lat 2x tyle co Ty i jeszcze trochę , a trądzik pojawił się na mojej twarzy około 13 roku życia i trwał sobie tam (i niszczył) prawie do trzydziestki. Wiem doskonale, że gdybym trafiła do dobrego lekarza jako nastolatka, to miałabym znacznie mniejsze pobojowisko na gębie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując