Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-05, 21:31   #24
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Talking Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

droga alex-no ciesze się że nie masz juz problemów z trądzikiem ale to co piszesz trochę mnie niepokoi ponieważ twoje problemy skórne nie wyglądają mi na zwykłe zmiany potrądzikowe mam nadzieje że w leczeniu pomaga ci dermatolog. Ja nie jestem specjalistą ale nie słyszałam o powiązaniu trądziku z nerwicą co prawda sama często pije melise ale dla zrelaksowania. Ja mam cere tłustą wręcz przetłuszczającą się i przez to mam problemy z trądzikiem od ok. 13 roku życia czyli od okresu dojrzewania ale ty piszesz że dostałaś w 8 roku życia. Jeśli możesz wytłumacz nam to dokładniej pewnie lekarz wytłumaczył ci skąd ten trądzik.Mam nadzieje że doradzi ci Erato bo ona dużo wie na temat blizn i wogóle i inni może coś ciekawego powiedzą.

A co do peelingu exoderm odważna decyzja trzymam kciuki mam nadzieje że powiadomisz nas jak się czujesz po nim i później jaki dostrzegasz efekt.


Podsyłam jeszcze informacje o wszystkich peelingach z internetu:

Jak często?

Peelingi przeznaczone do pielęgnacji domowej są delikatniejsze w działaniu od tych stosowanych w gabinetach kosmetycznych i należy stosować je zgodnie z wymaganiami cery. Dla cer mieszanych i tłustych zaleca się wykonywanie peelingu nawet dwa razy na tydzień, przy cerze wrażliwej wystarczy jeden zabieg w tygodniu. To samo tyczy peelingów do ciała. Peelingi przeznaczone do pielęgnacji ciała to peelingi scrub, a ich grubość dobieramy do potrzeb skóry. Wykonując peeling ciała możemy pomóc sobie stosując szorstką gąbkę do masażu ciała.

Jaki wybrać rodzaj peelingu?

Istnieje kilka metod złuszczania naskórka:
- peeling mechaniczny
- peeling enzymatyczny
- peeling gommage
- maski peel-off
- peelingi ziołowe
- dermabrazja i mikrodermabrazja
- przy użyciu ultrapulsowego lasera CO2
- chemiczne złuszczenie naskórka
- peeling chemiczny (eksfoliacja kwasami owocowymi AHA)

Peeling mechaniczy - peeling scrub

Scrub oznacza szorowanie. Jest to substancja ścierająca w postaci drobnoziarnistego proszku. W tym celu stosuje się rozrobione łupiny orzechów, pestek brzoskwiń, migdałów, drobiny suszonych korzeni roślinnych, delikatny piasek morski lub delikatne kuleczki polietylenu. Do scrubów dodaje się także gojącą podrażnienia alantoinę. Grubość peelingu scrub uzależniona jest od cery i okolicy ciała, gdzie zamierzamy do zastosować. Dla cer wrażliwych zalecane są bardzo delikatne, drobne kuleczki, a sama konsystencja peelingu powinna być kremowa. Dla cery tłustej peeling może być gruboziarnisty i powinien zawierać substancje antyseptyczne. Do pielęgnacji ciała peeling może być gruboziarnisty.
Doskonałym przykładem na naturalny peeling jest zażywanie kąpieli słonecznych na plaży. Piasek doskonale złuszcza martwe komórki naskórka i wracając z wakacji nasza skóra zawsze cieszy nas zdrowym wyglądem.
Peeling mechaniczny możemy wykonywać samodzielnie w domu, jest on także wykonywany przy każdym zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Skóra do tego zabiegu powinna być czysta, po demakijażu i wilgotna. Następnie aplikuje się preparat na skórę i masuje kolistymi ruchami przez kilka minut. W końcu spłukujemy skórę ciepłą wodą, można dodać sok z cytryny lub po prostu tonizujemy skórę tonikiem kosmetycznym.
Doskonałym pomysłem wydaje się być wykonywanie peelingów na całe ciało za pomocą żelów pod prysznic z drobinkami scrub. Poprzez tak delikatny zabieg codziennie usuwamy zrogowaciały naskórek.

Peeling enzymatyczny

Zaliczany do najdelikatniejszych peelingów, jest peelingiem chemicznym, a jego działanie polega na rozpuszczeniu zrogowaciałych komórek naskórka poprzez enzymy zawarte w preparacie. Enzymy te to biokatalizatory, działające na zasadzie "zjadania" obumarłych komórek naskórka. Peeling ten szczególnie polecany jest do cer
suchych, wrażliwych, naczyniowych. Można wykonać go samodzielnie w domu.


Peeling gommage

Peeling ten trudno zaliczyć tylko do mechanicznych, gdyż oprócz usuwania komórek poprzez ścieranie, zawiera on także enzymy łagodnie usuwające stare, luźno ułożone płytki naskórka. Peeling ten jest delikatny i polecany do cer wrażliwych, naczyniowych. Zabieg polega na nałożeniu preparatu na oczyszczoną skórę, następnie należy odczekać kilka minut, kiedy to preparat "zastyga" i wówczas kosmetyczka wykonuje krótkie podłużne ruchy ścierające kosmetyk.


Peeling za pomocą masek peel-off

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka można także wykonać za pomocą masek kosmetycznych. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. Po demakijażu skóry twarzy nakładamy na nią cienką warstwę maski peel-off i po około 20 minutach maskę należy ściągnąć zaczynając od brody. Maska ta ma "gumowatą" konsystencje i daje się ściągnąć w całości. W wyniku zabiegu cera jest odświeżona i bardziej napięta. Peeling ten dobrze stosować przed zabawą, balem.

Peelingi ziołowe

Peelingi te wykonywane są jedynie w gabinetach kosmetycznych przez przeszkolone do tego zabiegu kosmetyczki, a to ze względu na ich bardzo intensywne działanie. Green-peel to głęboka, ziołowa kuracja złuszczająca. Mieszanka ziołowa stosowana do tego zabiegu nie zawiera dodatków chemicznych ani innych syntetycznych cząsteczek trących. Podczas specjalnego masażu wykonywanego podczas tego zabiegu dochodzi do lekkiego starcia wierzchnich warstw naskórka dzięki mikrocząsteczkom zawartym w ziołach. Mamy także do czynienia z e wzmożonym przekrwieniem skóry i poprawą metabolizmu komórkowego. Zabieg ten stymuluje regeneracje naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Po zabiegu odczuwalne jest pieczenie. Trzeciego, czwartego dnia widoczne jest łuszczenie się skóry. Wówczas należy wykonać zabieg uzupełniający, podczas którego wykonywany jest masaż mający na celu usunięcie resztek naskórka i dostarczenie substancji odżywczych. Ważna jest pielęgnacja domowa skóry po takim peelingu, gdyż w dniu najsilniejszego łuszczenia należy nakładać na skórę specjalny krem, który po 20 minutach delikatnie usuwamy. Po całkowitym wygojeniu się skóry wymagane jest używanie preparatów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez przynajmniej 4 tygodnie. Właśnie dlatego dobrym momentem na wykonanie tego peelingu jest okres wczesnowiosenny, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest jeszcze takie mocne.
RAMKA
Wskazania do green-peel
- zmiany starcze skóry
- zwiotczenie skóry
- plamy barwnikowe
- cellulit
- blizny
- rozszerzone pory
- zaskórniki
- zanieczyszczona skóra
- cera łojotokowa zagojona
- dojrzała cera
KONIEC RAMKI

Innym rodzaje peelingu ziołowego jest peeling azjatycki- głębokie złuszczanie skóry za pomocą preparatu mineralno-ziołowego Arabad. Na 3-4 dni przed jego wykonaniem dobrze jest najpierw wykonać w gabinecie kosmetycznym oczyszczanie skóry. Zabieg ten polega na wcieraniu ręką ziół w skórę, wówczas preparat ten wnika nawet do czterech warstw naskórka. Po upływie trzech dni dochodzi to złuszczania, kiedy to należy zastosować specjalny wyciąg z Arabadu, a także krem łagodzący swędzenie. Przez cały czas gojenia nie wolno moczyć skóry, gdyż hamuje to proces łuszczenia. Po zabiegu zaleca się nie uprawianie żadnych ćwiczeń fizycznych, unikanie nadmiernego wysiłku.
RAMKA
Wskazania do peelingu azjatyckiego
- zaleczony trądzik pospolity
- rozszerzone pory
- blizny
- cellulit
- zaburzenia krążenia
- dojrzała cera
KONIEC RAMKI
Po tym zabiegu także należy unikać ekspozycji skóry na promienie słoneczne, dlatego też wiosna jest idealnym momentem na wykonanie tego zabiegu. Regeneruje on głęboko skórę i przywraca jej młodzieńczy blask.
Zabiegi ziołowe mają też swoje minusy, o których należy wspomnieć. Zarówno green-peeling jak i peeling azjatycki są peelingami wymagającymi od pacjentki dużo cierpliwości i poświęcenia, bowiem po tych zabiegach najlepiej wziąć sobie co najmniej tygodniowy urlop i posiedzieć w domu. Skóra wymaga rekonwalescencji, a sam jej wygląd podczas gojenia nie jest zbyt estetyczny. Za to wielkim plusem tych zabiegów jest fakt, że po zagojeniu nasza cera jest promienna, odżywiona, wygląda młodo i zdrowo, jest aksamitna w dotyku.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując