Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-01, 12:56   #1700
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część III

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!! JANY NO TO ON JEST DZIELNY FACET, ZE WYWALIŁ SMOKA



... NO TO MASAKRA no to czym będziemy zmarchy regulować ... kiełbasą, miast jej jadem



WIESZ, ZE SZALENIE INWAZYJNIE ZADZIAŁAŁA NA CIEBIE TA MASKA
Ja trzymałąm 8 godzin i ... nic. No ok. dzisiaj jestem czerwona, przeszłam też przez MĘKĘ 5/6 DOBY, co opisałam w moim poradniku dla wrażliwca ... ale martwiące jest to zaczerwienienie , zapewne jednak całkiem normalne... byle pod kontrolą

bucza- Ty śpiochu poimprezowy - gdzie jesteś pijaku
kami - jak dziaj Mały ?
Iv - no napisz coś - Synek zdrowieje po cholernej szczepionce ?


Meg - a tu info o retinoidach - just for You
Retinoidy to syntetyczne pochodne kwasu witaminy A:
I generacji - retinol, tretinoina, izotretinoina
II generacji - etretinat, acitretin
III generacji -.adapalen, tazaroten

Popularne retinoidy - tretinoina i isotretinoina

Retinoidy zmniejszają gruczoły łojowe i wydzielanie łoju, redukują liczbę bakterii w mieszkach włosowych, działają przeciwzapalnie i przeciwzaskórnikowo. Blokują praktycznie wszystkie mechanizmy inicjujące powstawanie trądziku. Popularnymi środkami leczącymi trądzik są tretinoina ( tzw. kwas all-trans witaminy A) i izotretinoina (kwas 13-cis witaminy A). Stosowane są zwykle w postaci żelów, kremów i roztworów. W kontakcie ze skórą normalizują nieprawidłowe rogowacenia w obrębie mieszków włosowych. Działają także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Przy ich stosowaniu może początkowo wystąpić podrażnienie skóry (zwłaszcza pod wpływem światła słonecznego!) oraz jej nadmierne wysuszenie i złuszczanie. Toteż preparaty stosuje się ostrożnie pod nadzorem lekarza. Standardowy czas terapii miejscowej retinoidami wynosi od 5 do kilkunastu tygodni. Uwaga - ich stosowanie jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży.

Retinoidy 3 generacji
A/ Adapalen jest retinoidem trzeciej generacji. Działa silniej przeciwzapalnie niż poprzednie, a pośrednio także przeciwbakteryjnie i przeciwłojotokowo. Jest także bezpieczniejszy, gdy stosuje się go latem. Wykazuje większą skuteczność i jest lepiej tolerowany. Stosowany bywa na skórę w monoterapii i w skojarzeniu z innymi lekami zewnętrznymi: antybiotykami, a także, w cięższych postaciach trądziku, z antybiotykami podawanymi ogólnie.
B/ Tazaroten - ma postać żelu o stężeniu 0,05 i 0,1%. Działa podobnie jak adapalen, lecz znacznie silniej – toteż wywołuje skutek leczniczy już po krótkim czasie terapii. Wskutek silnego działania może jednak wywoływać lekkie podrażnienia skóry. Bywa stosowany w połączeniu z antybiotykami.
trochę się pogubilam - to znaczy, Castrolku , że można np. trzy razy w tygodniu kłaść cosmelan, a w pozostałe coś z retinolem ? Bo nie wiem, co to znaczy - nie łączyć ? I co Tobie p. dr wstrzykuje ? I Ty pewnie mlodsza ode mnie więc cos słabszego niz ja bym potrzebowala. Pytam bo duża rozbieżność jest w cenach u tego samego wracza od 200 do 450 zł za zabieg.

Domuś - synek coraz lepiej. On ma po mnie odruch szukania plusa w minusie Np. dzisiaj jadł chłodny rosół - ciepłych nie może i doszedł do wniosku , że taki smakuje jak zupełnie inna potrawa i bez operacji by tego smaku nie poznał
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora