Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-18, 16:02   #1
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Exclamation

Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)


UWAGA!! Różne kursy znajdują się w dalszej części wątku. Zanim zadasz pytanie o obróbkę zdjęć, przeglądnij najpierw ten wątek! Na pewno będzie tutaj odpowiedź na Twoje pytanie



Kilka ważnych rzeczy:
1. zdjęcie robimy w świetle dziennym
2. najlepiej na białej karce papieru
3. w takim miejscu, gdzie światło nie jest za ostre, ani nie jest za ciemno
4. ustawiamy na aparacie funkcję makro (taki przycisk z narysowanym kwiatkiem)
5. jesli mamy aparat z funkcjami manualnymi to ustawiamy ręcznie czułość ISO (w zależności od natężenia światła), przesłonę (oznaczenie f na aparacie) i czas naświetlania
6. robimy kilka zdjęć z różnych ujęć. Ja zazwyczaj robię ok 20 zdjęć jednego przedmiotu
7. zdjęcia najlepiej robić ze statywem: tzn aparat na statywie ja nie mam jeszcze, ale zamierzam nabyć niebawem


Mam nadzieję, że Wam się przyda. Aha... Póki pamietam... W tym kursie jest pokazane, zeby usunąć tło. Ja wolę czasami tło zostawić. Zwłaszcza jeśli uda mi się zrobić zdjęcie tak, że jest białe, a kolory są nieprzekłamane. Wyglada to często dużo lepiej niż właśnie tło usunięte Wtedy też zamalowuję tylko brzegi zdjecia na biało (tzw. sprayem) Zresztą zaraz wkleję próbki swoich zdjęć.

Mam nadzieję, ze w czymś Wam pomogłam

Edytowane przez aniielica
Czas edycji: 2006-08-06 o 10:55
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując