Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - bliznowiec
Wątek: bliznowiec
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 23:25   #28
Marcin...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Witam wszystkich, z tego co wiem bliznowiec a blizna przerostowa to jednak różnica. Moja historia wygląda tak... Mam w tej chwili 20 lat, 3 lata temu miałem operacje tarczycy, po zabiegu była chuda kreska wiec myślałem ze z czasem stanie się prawie nie widoczna,przed wyjściem ze szpitala lekarz nie udzielił mi wskazówek, czego nie powinienem robić itd. Niedługo po zabiegu poszedłem się opalać i to był bardzo duży błąd blizna zrobiła się czerwona i bardzo przerosła, po roku czasu miałem korektę, i znowu była chuda kreska jednak i tym razem blizna przerosła chociaz juz na szczęście w mniejszym stopniu(okolice ramion mostka są bardzo podatne na przerastanie) Następnie miałem zabiegi fonoforezy i masowałem ją z maścią contratubex ale, nie dawało to oczekiwanych efektów wiec zdecydowałem się na zabiegi laserowy,i wstrzykiwanie sterydów, leczenie trwa juz 7 misiąc kosztuje mnie do tej pory grubo ponad 1000 zł, smaruje ją w tej chwili Dermatixem od około 7 lipca i efekty są widoczne ale myśle ze jeszcze długa droga przedemną. Jestem już strasznie sfrustrowany tym w tym roku w wakacje była taka ładna pogoda a ja nie mogę bez skrępowania zdjąć koszulki,od operacji nie byłem na plaży Gdybym wiedział ze blizna będzie tak wygladac nie zdecydowałbym sie napewno na operacje tylko leczył jodem lub innymi sposobami. Jestem zdeterminowany zeby poprawić wygląd mojej blizny( w tej chwili jest czerwona i zgrubiała szczególnie na środku chce zeby pojaśniała i była płaska) gdyż nie wyobrażam sobie reszty życia z taką blizną. Czytałem o różnych sposobach leczenia i jeśli aktualne nie da efektów zastosuje inne aż do skutku.Zastanawiam się nad ponowną korektą u dobrego chirurga i stosowanie profilaktyki przeciw przerastaniu bo skoro po korekcie blizna przerosła juz w mniejszym stopniu a ja ni stosowałem zadnej profilaktyki to gdybym skrupulatnie stosował sie do zalecen blizna by nie przerosła. Narazie jednak ogranicze sie do leczenia zachowawczego a gdyby to nie przyniosło efektu zastanowie sie nad rozwiazaniem chirurgicznym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.JPG (10,0 KB, 92 załadowań)
Marcin... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując