Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na Strawberrynet
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-27, 08:41   #77
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Co ostatnio upolowaliście? Część II.

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Pomadko, nie ma cła na kosmetyki.
Wyglada to tak, jest dyrektywa Uni Europejskiej (juz nie pamietam z kiedy i jak sie nazywa, ale gdzies ja mam) ktora mowi, ze kosmetyki ktore nie sa woda toaletowa i perfumami, a nie kosztowaly wiecej niz 22 euro nie sa poddawane procedurze celnej. Ale w polsce pierszenstwo ma prawo polskie wiec wkracza tutaj prawo skarbowe (bo cla nie ma tylko podatek i akcyza) a praw skarbowe mowi to samo co owa dyrektywa unijna z ta roznica, ze to nie dotyczy przesylek ze sklepow internetowych.
Nie do końca mogę się zgodzić z tym co napisałaś. Dyrektywa UE obejmuje tylko i wyłącznie kraje cżłonkowskie. Można bez strachu robić zakupy np. w UK,ale Hong Kong nie należy do UE i niestety trzeba się liczyć z tym,że możliwe,że przyjdzie nam zapłacić opłaty celne,w zależności od widzi mi się celników.

Cytat:
Pomijam fakt, ze zamowienie z 13 grudnia nie dotarlo do tej pory (ale to pewnie wina poczty) - swoja droga poprosilam strawberrynet (bo poczta w honkg kongu nie umie mi udzieli informacji gdzie jest ta paczka) o to aby dowiedzieli sie gdzie jest ta paczka a pani Kitty Wong kazal mi sobie poszukac w poczcie polskiej. No jak ja mam szukac? Takie szukanie nalezy do nadawcy a nie odbiorcy!
No niestety trzeba samemu poszukać swojej paczki. Ja to przerabiałam i powiem,że jest to nieźle wkurzająca zabawa. Polecam przede wszystkim dzwonić do biur związanych cleniem paczek właściwych dla danego miejsca zamieszkania,a jeżeli oni nie będą potrafili Ci odpowiedzieć to proś o numer to Warszawy do biura paczek

Cytat:
moje zamowienie tez wylecialo z Hong Kongu 19 grudnia, mimo ze robione bylo 13 grudnia. Obawiam sie, ze to nie celnicy je wstrzymuja tylko szalenstwo przedswiateczne zameczylo nasza poczte.
Czasami przesylki z truskwaki dochodzily do mnie po 4 dniach (do Gliwic, a to zadna metropolia). Truskawka twierdzi ze max 10 dni. Jak policzysz od 19, odejmujac swieta i niedziele i soboty i ja zakladam ze moja paczka dotrze do mnie 2 nowym roku ...
Z tego co ostatnio słyszałam to w Katowicach są nadal paczki nadane przed 15 grudnia. Paczki, które miały po Polsce "się przemieścić" Ponoć nie mają miejsca w magazynach i już na parkinagach są stosy paczek okryte folią i czekajace na rozwiezienie. Więc możliwe,że poczekasz sobie trochę dłużej
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując