Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Perfumy w książkach...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-29, 15:26   #9
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Perfumy w książkach...

"....Auto zatrzymało się przy głownym wejściu do białego domu,otoczonego wspaniałym parkiem.Furtka była otwarta,weszłam jak do siebie.Mężczyzna z polewaczką w ręce parzył na mnie z usmiechem.
Powiedziałam
-Nie dostaje mi z pewnością dyskrecji,ale jestem cudzoziemką.Mój mąż mieszka w Nowym Yorku,jest pisarzem,nazywa się Antoine de Saint-Exupery,może słyszał pan o nim?
-O tak-odparł,czytałem jego książkę,Wind,Sand and Stars, to bestseller; czy chciałaby pani wejść do środka?
Zaprowadził mnie do salonu,który nazywaliśmy później Bevin House,nie wiem dlaczego.
Wyjasniłam:
-Szukam ustronnego domu do wynajęcia.Mój mąż nie znosi gorąca.Wie pan zapewne,że przed kilku laty miał powazny wypadek w Gwatemali i nie może już skakać ze spadochronem,bo łokiec nie zgoił się nalezycie,cierpi tez na reumayzm i martwi się,że ma czterdzieści trzy lata... Uwazają go bowiem za zbyt starego,by mógł walczyć w lotnictwie wojskowym: jest także pilotem.
-Wiem to wszystko,czytałem Night Flight, moja żona używa nawet perfum Nocny Lot Guerlaina,które bardzo lubimy.
Te słowa były jak balsam na moje serce;oglądałam przy tym sufit,umeblowanie,korytar ze...jakby dom do mnie należał....(...)
Ten dom stał się domem Małego Księcia.Tonio wciąż o nim pisał...(...)
Był to dom stworzony do szczęścia.Tonio zapytal mnie pewnego razu:
-Czy pamiętasz pokój w Buenos Aires,gdzie zacząłem pisać Nocny Lot?Urządź mi taki sam"


Consuelo de Saint-Exupery"Pamiętnik Róży",...tylko sama nie wiem jakich perfum używał słynny pisarz-lotnik
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując